Pokiaľ niekto už niekedy čítal o Ming-Chi Kuovi, určite ho pozná. Ide o svetoznámeho Apple analytika, ktorý sa v podstate nikdy nemýli. Áno, je pravda, že niekedy jeho predpoveď nevyjde úplne presne, ale skoro vždy má niečo spoločné s tým, čo tvrdil. A ak aj nakoniec nie, včas nám dá o tom vedieť sám Kuo ešte pred predstavením produktu. Najnovšia jeho analytická správa sa týka konkrétne iPadov, pozrime sa na predpoveď o budúcnosti iPadov.

Úplne nový iPad?

Apple je najväčší výrobca tabletov na svete. Hoci predaje iPadu každým rokom o pár % klesnú, stále sú ďaleko pred konkurenciou a na čele rebríčka najpredávanejších zariadení tohto druhu ešte asi peknú chvíľku zostanú. Apple sa o to bude totižto pokúšať a stále bude do iPadu vrážať nemalé peniaze. On sa možno nepredáva až tak vo veľkom, ale to neznamená, že sa predáva zle. Reálne ide o milióny kusov, ktoré predstavujú stále miliardové zisky a to vôbec nie je zlé.

- Reklama -

Ming-Chi Kuo predpokladá, že na to, aby Apple posilnilo predaje, predstaví ešte jeden iPad Pro a ten bude mať uhlopriečku 10,5″. Bude postavený medzi klasický 9,7″ a veľký 12,9″ iPad Pro. Zatiaľ si nesmie istý a ani nemáme žiadnu informáciu o tom, na čo vlastne navýšenie uhlopriečky bude v tomto prípade dobré, ale však nechajme sa prekvapiť. Dnes to znie minimálne zaujímavo, tak uvidíme, čo nám Apple na budúci rok v skutočnosti predstaví.

iPad Pro 10,5" - Predpoveď o budúcnosti iPadov - svetapple.sk
iPad Pro 10,5″ – Predpoveď o budúcnosti iPadov – svetapple.sk

iPad mini 5

iPad mini je tablet, ktorého budúcnosť je ešte stále pomerne otázna. Pomaly, ale isto ho z trhu vytláča menší bratček z vlastných kruhov, je to iPhone 6S Plus. Na druhú stranu je to vhodná alternatíva napríklad pre majiteľov iPhonu SE a podobne, ktorí možno nechcú veľký iPad, ale lepšie si vystačia so 7,9″ displejom. To isté platí aj napríklad pre ženy. Tie majú menšie ruky a iPad mini je cestovateľ ako vyšitý. Hodí sa teda do ruky, má dobrý fotoaparát, dá sa s ním surfovať po internete či jeho vydarený displej využiť aj ako navigáciu do auta. Nech sa teda akokoľvek zdá, že už nemá budúcnosť, nie je to celkom pravda a tento drobec môže ešte poriadne zamiešať karty.

To, čo by mala priniesť budúca generácia nevieme, no Kuo predpokladá, že Apple s jeho predajmi neskoncuje a aktualizuje ho. O akú veľkú aktualizáciu nakoniec pôjde si Kuo netrúfol povedať, no Apple môže aktualizovať vlastne len dvoma spôsobmi. Buď všetko vymení, za lepšie a modernejšie (hovoríme napríklad o procesore), alebo spraví len jemný update, ako pri iPade mini 3, kedy tomuto zariadeniu pridal prakticky len Touch ID a zlatú farebnú variantu.

iPad mini 5 - Predpoveď o budúcnosti iPadov - svetapple.sk
iPad mini 5 – Predpoveď o budúcnosti iPadov – svetapple.sk

Revolúcia 2018

Kuo tvrdí, že nech je to už akokoľvek, na revolúciu sa musíme pripraviť až o dva roky. iPad by mal prejsť dizajnovými zmenami, ktoré budú opäť raz o niečo výraznejšie a dočkať by sa mal poriadneho nárastu výkonu. Rovnako tak sa samozrejme zlepšia hardvérové veci ako napríklad fotoaparát či možno 3D Touch Home Button, ktorý predpokladáme už tento rok pri iPhone 7/7 Plus. Medzi hlavné novinky bude potom patriť AMOLED displej. Na toto všetko si ale budeme musieť ešte dosť dlhú dobu počkať!

Revolučné zmeny - Predpoveď o budúcnosti iPadov - svetapple.sk
iPad Pro 10,5″ – Predpoveď o budúcnosti iPadov – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.