O tom, že spoločnosť Apple podporuje pri iPhone viacero SIM kariet ste už asi počuli. Na Slovensku, aj vo väčšine krajinách sveta, sa však stretávame iba s kombináciou fyzickej SIM karty a digitálnej SIM karty.

Čo však poviete na to, že by váš iPhone zvládal aj dve fyzické SIM karty súčasne?

YouTuber Hugh Jeffreys sa to rozhodol demonštrovať vo svojom videu. iPhone 12 s podporou dvoch SIM kariet môžete aktuálne zakúpiť len v Hongkongu, Macau alebo v Číne. Taktiež sú podporované aj niektoré staršie modely.

Menovite ide o: 

  • iPhone XR (2018)
  • iPhone XS Max (2018)
  • iPhone 11 Pro Max (2019)
  • iPhone 11 Pro (2019)
  • iPhone 11 (2019)
  • iPhone 12 Pro Max (2020)
  • iPhone 12 Pro (2020)
  • iPhone 12 (2020)

Hughové zariadenie bolo zakúpené v USA, takže po technickej stránke vyzeralo podobne, ako akýkoľvek iný iPhone 12, ktorý nájdete v slovenských predajniach.

Jedinou odlišnosťou je podpora rýchlejšej mmWave 5G siete, oproti Sub-6GHz. Tento rozdiel však nezohrával pri predmetnom videu žiaden dôležitý faktor týkajúci sa úpravy.

Objednal diel z Číny a následne ho namontoval do zariadenia. Ako to dopadlo? 

Autor videa sa rozhodol postupovať v rámci svojich možností. V prvom rade si za 24 $ (cca 20 €) objednal čítačku dvoch SIM kariet priamo z Číny, ktorá je kompatibilná s iPhonom 12. Dostal ku nej aj držiak pre SIM kartu.

Inštalácia jednotlivých SIM kariet funguje na princípe, kedy do jedného slotu vložíte z každej strany inú kartu. Pre bežného používateľa to teda nie je zmena a po vizuálnej stránke si rozdiel medzi čínskym a americkým iPhonom ani nevšimne.

Keď bol hardvér vymenený, ostala len posledná otázka. Netreba urobiť aj softvérové úpravy? Odpoveď sa objavila hneď po zapnutí, kedy bol predmetný iPhone 12 okamžite schopný prečítať dve SIM karty. Hugh sa nesnažil o žiadne nastavenia.

Ak vás to teda zaujalo, celý, veľmi podrobný postup, nájdete vo videu nižšie. Ešte predtým si ale overte, či váš operátor vôbec podobnú službu podporuje.

Môže sa totiž stať, že po náročnom procese výmeny (ktorým strácate aj záruku na zariadenie) zistíte, že Dual SIM skrátka používať nemôžete. A to by bola škoda.

Prečítajte si tiež  Takto budeme označovať iPhone 12 vo všetkých štyroch variantoch.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -