Spoločnosť Apple predstavila pred mesiacom iPhone 13 Pro, ktorý prináša perfektný kamerový systém a taktiež fotoaparáty, ktoré môžu konkurovať tým najlepším z najlepších.

S podobnou vlajkovou loďou však prišlo aj Google. Jeho Pixel 6 Pro je zaujímavým najmä pre používateľov a fanúšikov Androidov. Ktorý z týchto telefónov fotí a natáča lepšie zábery?

Na to sa pozrel známy YouTuber Mrwhosetheboss, ktorý sa postaral o naozaj komplexné video-porovnanie oboch noviniek. Vo svojom teste vyskúšal snáď všetky funkcie a technológie kamerových modulov a vždy sa snažil nájsť ten najlepší a najobjektívnejší verdikt.

Ako to dopadlo? 

iPhone 13 Pro podľa neho natáčal lepšie a kvalitnejšie videá, na ktoré sa Google Pixel 6 Pro nedoťahoval. Konkurent však v určitých situáciach podával lepšie výsledky pri fotení, hoci nedisponoval napríklad makro režimom. Taktiež má komplikovanejšiu aplikáciu (čo však nemusí byť pre profesionála nevýhoda) a ponúka vyššie rozlíšenie.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa ako dopadol iPhone 13 Pro a 13 Pro Max v teste odolnosti voči pádom na čistý betón

Vo finále tesne zvíťazil práve iPhone 13 Pro avšak v tomto bode treba pripomenúť, že ide o drahší kúsok. Pokiaľ si z finančných dôvodov kúpite Google Pixel 6 Pro, ušetríte niekoľko stoviek a pravdepodobne budete veľmi spokojní.

Pozrite si video nižšie a dajte nám vedieť do komentára, ktorý z týchto telefónov podľa vás fotí a natáča lepšie videá. Sme zvedaví na váš názor a poznatky.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -