Možno, že ste o tom nevedeli, no vývoj iPadu započal ešte skôr ako vývoj iPhonu. Napriek tomu sa prvý dotykový tablet dostal na trh až o tri roky neskôr, než pôvodný iPhone z roku 2007.

Steve Jobs skrátka dospel k názoru, že aj keď má jeho Apple v rukách fantastickú technológiu, ľudia ešte na iPad nie sú pripravení. Po prvýkrát sme sa teda s jablkovým tabletom stretli 27. januára 2010 a odvtedy ho firma pravidelne aktualizuje.

Zatiaľ čo na začiatku bol k dispozícii iba s jednou 9,7″ veľkosťou displeja, v súčasnosti máte na výber z viacerých možností, ktoré sú prispôsobené vašim požiadavkám.

Ak chcete napríklad malý tablet, je tu pre vás iPad mini s 8,3″ displejom, ktorý je dostupný za najlepšiu cenu tu. Pre fanúšikov väčších obrazoviek, no lacnejšieho hardvéru je tu potom iPad 9 s 10,2″ displejom a vrchol ponuky uzatvára gigantický iPad Pro s 12,9″, ktorého najdstupnejšia verzia s procesom M2 sa predáva u týchto predajcov.

iPad zmenil za 12 rokov celý segment tabletov 

iPad Air 4. generácie v zelen farbe položený na stole
Zdroj: YouTube / Karl Conrad

Aj keď sa to nezdá, hrdo môžeme prehlásiť, že Apple vytvorilo s iPadom úplne nový segment zariadení a stalo sa jeho lídrom. Iste, už aj v čase predstavenia iPadu existovali iné značky, ktoré predávali svoje vlastné tablety. Zďaleka však s nimi neboli tak úspešné, ako spoločnosť Apple.

Tá zobrala technológiu, na ktorej pracovala niekoľko rokov a doplnila do nej to najlepšie, čo mala v tom momente k dispozícii. A ak s týmto tvrdením nesúhlasíte pri pohľade na základný iPad, ktorý nemal ani fotoaparát, svoj názor možno prehodnotíte pri iPade 2 z marca 2011, ktorý sa stal pravdepodobne tou najpredávanejšou verziou v histórii.

Dokonca aj dnes sa ešte nájdu ľudia, ktorí tento tablet používajú. Na prezeranie internetu jednoducho stačí.

Prečítajte si tiež  V bezpečí už nie ste ani na iOS. Rusi môžu disponovať obrovským množstvom vašich osobných údajov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -