Asi vieš, že Apple zariadenia sa pýšia označením ako najbezpečnejšie vôbec. Je to pravda, Apple veľmi tlačí na to, aby bola ochrana prvoradá, a aby sa do nich nikto nedostal, dokonca ani FBI so súdnym príkazom. Vynaliezaví ľudia majú ale predsa len svoje páky, pomocou ktorých dokážu odomknúť asi úplne všetko. Pozri sa na naozaj jednoduchý a hlavne lacný spôsob, ako sa môžeš dostať do iPhonu tvojho kamaráta, priateľa/priateľky úplne easy spôsobom!

Vieme ako prelomiť ochranu Touch ID!

Najprv ale budeš musieť zaradiť spiatočku a pekne sa vrátiť do svojich detských čias, kedy si sa určite hrával s plastelínou. V súčasnej dobe v detskom svete pomerne vo veľkom letí značka plastelín Play-Doh, ktorú pravdepodobne zoženieš v každom väčšom hračkárstve. No a to je presne tá kľúčová vec, ktorú potrebuješ na to, aby si odomkol iPhone.

- Reklama -

Je to pomerne jednoduché, pomocou plastelíny získaš odtlačok prsta a pomocou tohto odtlačku prsta potom odomkneš iPhone. Celé to znie až moc jednoducho, ale spraviť to asi úplne jednoduché nie je, pretože získať odtlačok prsta bez vedomia majiteľa iPhonu asi nie je úplne jednoduché. Najmä ak sa mu snažíš odtlačok odobrať plastelínou priamo z prsta. Celá táto situácia je ešte komplikovanejšia, keďže chlapík, ktorý celý tento trik predvádzal mal špeciálny odtlačok prsta vyrobený z akejsi zubnej pasty.

Touch ID - svetapple.sk

Proces mu navyše na prvý krát nevyšiel a musel ho opakovať, no vo výsledku sa dopracoval k tomu, že telefón bez väčších problémov odomkol. Je to teda veľmi rafinovaný spôsob, no určite nie najjednoduchší. Človek by musel byť buď opitý, mimo vedomia alebo v hlbokom spánku aby sa ti podarilo ukradnúť mu odtlačok len tak. Každopádne je to cesta.

Len tak mimochodom, naša redakcia určite nič podobné nepodporuje a rovnako ani neodporúča, pretože vystopovať iPhone je až príliš jednoduché na to, aby človek takto riskoval. Každopádne sme chceli aspoň trošku pobaviť a ukázať, že ani dokonalá ochrana Apple nemusí byť až taká dokonalá. Niečo podobné potom môžu použiť inštitúcie ako FBI na odomykanie iPhonov, nakoľko odobranie odtlačku prsta je legálne.

Problém v poslednom prípade s teroristom, ktorého iPhone 5C sa podarilo získať je však ten, že model 5C nemá Touch ID a tak bola FBI odkázaná len na to, aby trafila správne heslo, čo zas komplikujú iné bezpečnostné opatrenia Applu. Uvidíme, kam sa tá bezpečnosť a ochrana nášho súkromia dokáže dostať ale je úžasné, akou rýchlosťou ide ten svet dopredu!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.