O iPade Pro, zdá sa, budeme čoraz viac počuť, keďže tento tablet, ktorý by mala spoločnosť Apple predstaviť už tento rok, je skutočne vo vývoji a skutočne bude obsahovať novinky, ktoré používatelia žiadajú! Už napríkald vieme, že by mal dostať Force Touch či stylus. Dnes sme sa dozvedeli to, aké rozlíšenie bude mať jeho Retina displej! 

Rozlíšenie

Istý taiwanský developer objavil v iOS 9 kóde, ktorý predtým označoval klávesnicu údajného iPadu Pro, nové informácie ohľadom rozlíšenia tejto klávesnice, ktorá naznačuje aj to, aké rozlíšenie dostané nový iPad. Podľa jeho výpočtov by mohlo ísť o displej s rozlíšením až 2 732 x 2 048, čím by sa určite zaradil do rodiny „Retina“ displejov. Toto rozlíšenie je v prepočte takmer rovnaké, ako na menšom iPade Air 2, ktoré ponúka 264 bodov na pixel rovnako, ako údajná novinka.

- Reklama -

Pokiaľ teda Apple skutočne predstaví nový iPad Pro s takýmto rozlíšením, je viac než jasné, že sa nebude musieť hanbiť ani pred tou najväčšou konkurenciou, ktorá na neho číha takpovediac z každého rohu. Displej by mal okrem iného ponúknuť aj špeciálnu funkciu Force Touch či Stylus, vďaka čomu bude ovládanie tabletu naozaj vec, ktorú budeš milovať. iPad Pro by však mal dostať aj výkonný čip Apple A9, NFC či USB-C port pre lepšiu konektivitu. Čo povieš na rozlíšenie, bol by si s ním spokojný?

ipad-pro-cover2

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.