Spoločnosť Apple tento rok nepredstavila len naozaj gigantický iPad Pro ale aj najmenší tablet z rodiny iPadov a to model mini v 4.generácií. Toto zariadenie dostalo podstatné vylepšenie po stránke výkonu ale zlepšil sa aj napríklad dizajn či fotoaparáty na oboch stranách. Doteraz sme však nedostali informáciu o operačnej pamäti. Dnes sa nám ju ale podarilo získať! 

Pamäť RAM – zdanie klame

Na prvý pohľad to mohlo vyzerať tak, že iPad mini, ktorý vlastne technicky pochádza z iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus či napríklad iPodu Touch 6. generácie ponúka len 1GB RAM, tak ako vyššie menované zariadenia. Je to predovšetkým preto, lebo Apple využíva pri takýchto produktoch takmer totožný harware.

Tu sme sa ale mýlili a samozrejme neboli sme jediný. Celosvetovo známe média priniesli informácie o tom, že iPad mini ponúka len 1GB RAM. To je však omyl. Apple svojho “drobca” totiž vybavilo až 2GB, vďaka čomu bude jeho funkcionalita omnoho rýchlejšia a svižnejšia. Na prvý pohľad nie je 2GB RAM nijak extra veľa a je nám jasné, že menší iPad by si hravo poradil aj s 1GB, je ale potrebné myslieť aj na to, že toto zariadenie bude možno niekto používať ešte počas niekoľkých rokov do budúcnosti. Práve taký človek by musel v prípade, že by mal tablet len 1GB meniť zariadenie každé dva roky.

iPad mini 4 vs. iPad mini 3 - svetapple.sk
iPad mini 4 vs. iPad mini 3 – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here