Spoločnosť Apple tento rok nepredstavila len naozaj gigantický iPad Pro ale aj najmenší tablet z rodiny iPadov a to model mini v 4.generácií. Toto zariadenie dostalo podstatné vylepšenie po stránke výkonu ale zlepšil sa aj napríklad dizajn či fotoaparáty na oboch stranách. Doteraz sme však nedostali informáciu o operačnej pamäti. Dnes sa nám ju ale podarilo získať! 

Pamäť RAM – zdanie klame

Na prvý pohľad to mohlo vyzerať tak, že iPad mini, ktorý vlastne technicky pochádza z iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus či napríklad iPodu Touch 6. generácie ponúka len 1GB RAM, tak ako vyššie menované zariadenia. Je to predovšetkým preto, lebo Apple využíva pri takýchto produktoch takmer totožný harware.

- Reklama -

Tu sme sa ale mýlili a samozrejme neboli sme jediný. Celosvetovo známe média priniesli informácie o tom, že iPad mini ponúka len 1GB RAM. To je však omyl. Apple svojho „drobca“ totiž vybavilo až 2GB, vďaka čomu bude jeho funkcionalita omnoho rýchlejšia a svižnejšia. Na prvý pohľad nie je 2GB RAM nijak extra veľa a je nám jasné, že menší iPad by si hravo poradil aj s 1GB, je ale potrebné myslieť aj na to, že toto zariadenie bude možno niekto používať ešte počas niekoľkých rokov do budúcnosti. Práve taký človek by musel v prípade, že by mal tablet len 1GB meniť zariadenie každé dva roky.

iPad mini 4 vs. iPad mini 3 - svetapple.sk
iPad mini 4 vs. iPad mini 3 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.