Pokiaľ sa pozrieme na aktuálnu ponuku iPadov, tak zistíme, že model mini je dizajnovo najstarším kúskom. Tvary tohto tabletu sa v podstate nezmenili už od roku 2012, kedy bol predstavený. Po tak dlhej dobe by sa hodila zásadná medzigeneračná obmena a vyzerá to tak, že sa jej čiastočne dočkáme.

Ako uvádza známy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť únikov 75 %), technologický gigant chystá šiestu generáciu iPadu mini už v druhej polovici tohto roka. Pôvodne to chcel urobiť už skôr, no problémy v dodávateľských reťazcoch mu skomplikovali plány. Apple tak rozšíri portfólio iPadov o ďalší model, čo by mohlo podporiť ich predaj. Ten už niekoľko mesiacov výrazne rastie kvôli pretrvávajúcej pandémii COVID-19.

- Reklama -

Ak očakávate tablet s úplne novým, edge-to-edge displejom, pravdepodobne vás mierne sklameme. Apple vraj chystá uviesť iPad mini s 8,4″ uhlopriečkou a klasickým Touch ID v tlačidle Home Button. Zariadenie má však mať o niečo tenšie rámčeky a pozmenený dizajn. Nechajme sa prekvapiť.

V budúcnosti aj edge-to-edge mini-LED displej v iPade mini

iPad mini 6. generácie (2021) - exkluzívne rendery od svetapple.sk

Dobrou správou ale je, že iPad mini s modernejším dizajnom stále ostáva vo vývoji. Zariadenie sa už na budúci rok dočká prítomnosti mini-LED edge-to-edge displeja rovnako, ako nedávno predstavený 12,9″ iPad Pro.

V porovnaní so súčasnými LCD displejmi ponúka mini-LED bohatšiu čiernu farbu a zároveň lepší kontrast či HDR. Apple ho dokonca prirovnáva ku Pro Display XDR.

Napíšte nám do komentára, či sa už na tento tablet tešíte, alebo vám menší iPad mini v roku 2021 už nedáva zmysel. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.