Spoločnosť Apple nám pred malou chvíľou predstavila šiestu generáciu najmenšieho iPadu mini, ktorý dostal po vzore minuloročného iPadu Air veľmi podobný dizajn. V praxi sa tak zákazník stretáva s plochými hranami, edge-to-edge displejom ale aj Touch ID v uzamykacom tlačidle.

Musíme povedať, že táto inovácia sa spoločnosti Apple veľmi podarila. Čakali sme na ňu celých deväť rokov a aj preto sa už nevieme dočkať chvíle, kedy si nový iPad mini vyskúšame v praxi.

- Reklama -

Zariadenie dorazí ku Slovenským predajcom v priebehu najbližších dní alebo týždňov. Zo začiatku sa ale môžeme stretnúť s nedostatkami kusov. Samotné ceny sme stanovili na základe rakúskeho Apple Online Store, pretože ho kopírujú jedna k jednej naši predajcovia.

iPad mini 6. generácie cena 

V praxi tak za základné prevedenie so 64 GB úložiskom zaplatíte 549,00 € a za drahší model s 256 GB úložiskom 719,00 €. iPad mini sa tak stáva lacnejším bračekom iPadu Air 4. generácie.

Samozrejme, ak máte záujem o Cellular verziu s pripojením na sieť, automaticky sa cena v závislosti od modelu zvýši. Za 64 GB kapacitu zaplatíte v takomto prípade 719,00 € a za 256 GB úložisko zase 889,00 €. To už veru nie je najmenej.

Dajte nám vedieť do komentára, ktoré prevedenie si objednáte vy. Pôjde o najlacnejší alebo skôr najdrahší model v ponuke? Tešíme sa na všetky vaše reakcie a komentáre.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -