Apple je čo sa patentov týka veľmi bohatá firma. Ono na jednej strane ich má v merku niekoľko tisíc, ale z tohto množstva len zriedka nejaký naozaj dobrý, ktorý by sme chceli vidieť aj naživo vyberie. Na jednej strane je to možno škoda, no na strane druhej, nemôže vystrieľať všetky náboje úplne naraz, ďalšie smartfóny by tak nemuseli byť zaujímavé. Najnovšie získal zaujímavý patent na vodeodolnosť reproduktorov!

Vodotesný iPhone

Súčasná moderná doba je naklonená úplne všetkému. Niekto je možno konzervatívny a svoj iPhone nikde inde ako vo vrecku saka nenosí, niekto by si ho bral úplne všade ale nemôže, pretože ide o pomerne krehké a ľahko poškoditeľné zariadenie a povedzme si na rovinu, nie je ani úplne lacné.

- Reklama -

To je presne dôvod, prečo sú tisíce ľudí nútení nosiť na svojich zariadeniach niekedy až vyslovene odporné ochranné púzdra, ktoré síce nevyzerajú príliš dobre a totálne kazia nádherný dizajn, ktorý nastolilo Apple, ale na druhú stranu práve vďaka nim dokáže telefón vydržať aj tvrdšie nárazy či dokonca vodu.

Práve voda je témou číslo 1 tohto článku, pretože súčasné iPhony jej akosi stále nevedia odolávať, zatiaľ čo konkurenčné spoločnsoti tento problém odstránili už dávno. Presne voda je vec, ktorá totálne zničila už niekoľko iPhonov a je to celkom škoda, telefón s takým fotoaparátom by určite vedel zachytávať aj svet pod hladinou mora vo vysokej kvalitne, avšak nedá sa. Minimálne dnes, v septembri to už možno budeme môcť urobiť s novým iPhonom 7 a iPhonom 7 Pro, ktorý pravdepodobne prinesie vodeodolnosť.

Netreba sa samozrejme tešiť na nič veľké, iPhony budú zrejme spĺňať len certifikát „IPX7“, ktorý garantuje v podstate základnú odolnosť voči vode. iPhone by mal zvládnuť tečúcu vodu, či silnejší dážď. Tento certifikát majú ale aj Apple Watch a tie toho znesú teda oveľa viac.

Človek s nimi môže plávať či dokonca sa potopiť do hĺbky približne dvoch metrov bez toho, aby sa im niečo stalo. Je to vyskúšané. Z tohto môžeme dedukovať, že toto isté bude ponúkať aj iPhone. Hoci nebude vodeodolný do veľkej hĺbky, základné používanie pri vode, v ktorom ho budeš aj tak používať 99% času prežie bez ujmy.

Reproduktor, ktorý možno uvidíme v iPhone 7 - svetapple.sk

Všetko nám najnovšie naznačil ďalší patent, ktorý nám ukazuje to, ako bude izolovaný reproduktor pravdepodobne už v tomto telefóne. Všetko je pekne vidieť na nákrese a podľa toho čo vieme, rovnaký alebo aspoň veľmi podobný reproduktor majú aj hodinky Apple Watch. Ďalšia vec, ktorá nám tak trošku prezrádza, že Apple možno bude chcieť urobiť vodeodolný iPhone je tá, že z nových iPhonov odstráni Jack. Je to o jeden konektor, ktorý by bolo treba izolovať menej a to je dôležité. Otázne je, ako to všetko vyrieši s lightning konektorom. Žeby ho vymenilo za Smart konektor zo zadnej strany?

To samozrejme nateraz nevieme a oficiálne nevieme ani to, či sa Apple skutočne rozhodne ísť cestou vode odolnosti. V poslednej dobe tu ale bolo až príliš veľa patentov, ktoré to naznačovali a tiež niektoré veci, ukazujú, že Apple stavia presne takýto smartfón. Možno napokon nezíska ani certifikát „IPX7“, možno bude len neoficiálne vodostesný ale s vysokou pravdepodobnosťou predpokladáme, že sa tak stane. A nejde len o náš úsudok, vychádzame z názorov analytikov po celom svete.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.