Pokiaľ patríš medzi skalných fanúšikov spoločnosti Apple, asi si už mal nejeden iPhone a tak vieš posúdiť, či sa to celé uberá lepším alebo naopak horším smerom. Prvý model, ktorý sa označoval ako 2G bol predstavený ešte od roku 2007 a jeho charakteristické črty si iPhone nesie až doteraz. iPhone sa ale zásadne zmenil po hardvérovej stránke, pozri si obrovský test!

Všetky iPhony v jednom teste!

iPhone je celkom zvláštne zariadenie. Cenovo je na tom extrémne vysoko, no ľudia sú zaň ochotní obetovať celú výplatu, len aby si ho mohli naplno užiť. Pritom je jeho dizajn minimálne z prednej strany za poslendných 9 rokov takmer bez zmeny. Samozrejme, zmenila sa uhlopriečka, pribudla kamera či nové tlačidlo s Touch ID ale pokiaľ ide o rozloženie a základ telefónu, vyzerá rovnako.

- Reklama -

Na zadnej strane sa už potom dejú o čosi väčšie zmeny, ale stále sú tu prvky, ktoré sa opakujú pri každom jednom iPhone a tak dizajnovo nadväzujú na svojich predchodcov. Je to už 9 rokov, odkedy bol predstavený prvý model a posunulo sa to celé aj po technologickej stránke. Máme tu pokrok pri displeji, výkone či fotoaparáte a videu, ktoré prvý iPhone dokonca ani len nevedel natáčať bez aplikácie od vývojára tretej strany!

iphone - svetapple.sk

Na najnovšom videu sa chalanom podarilo takmer nemožné. Zobrali všetky iPhony, ktoré boli doposiaľ predstavené, teda všetky modely od iPhonu 2G až po iPhone SE a porovnali ich v jednom naozaj ultimátom videu, v ktorom sa je na čo pozerať! Porovnávané boli hneď v niekoľkých veciach a celé si to treba pozrieť. Zaujímavé je napríklad to, ktorý iPhone sa zapne zo všetkých najrýchlejšie.

Dúfajme, že si telefóny ponechajú a dočkáme sa tak takéhoto videa aj o pol roka, po predstavení iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus. Naozaj to vyzerá dobre a až keď sa človek pozrie na všetky generácie, zistí aké sú tie telefóny vlastne rovnaké. Apple môže jedno zariadenie vyrábať bez väčšej dizajnovej zmeny prakticky 9 rokov a stále je neuveriteĺné žiadané, tomuto hovoríme must-have produkt! 🙂

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.