Ako iste vieme, nový iPhone má jednu obrovskú výhodu oproti doterajším generáciám. V prípade, že ti zmokne prípadne padne do vody, nič sa mu nestane, pretože ponúka zvýšenú vodeodolnosť. V skratke to znamená, že ho na dobu pol hodiny môžeš potopiť do vody hlbokej 1 meter. Znamená to teda, že pokiaľ sa ti napríklad zašpiní, len ho jednoducho umyješ a iPhone vyzerá ako nový. Je tu ale ešte jeden možný záver, môžeš svoj iPhone aj vyprať.

Ako vyčistiť iPhone? Proste ho vyper!

Práčka od Samsungu a telefón od Apple, to už na prvé počutie znie ako kombinácia, ktorá nebude fungovať. Ako sa ale hovorí, v Rusku je možné všetko a dvaja chlapíci z krajiny neobmedzených možností sa pokúsili urobiť pokus, čo sa stane, ak dáš svoj iPhone 7 do práčky a rozhodneš sa ho vyčistiť v prístroji, ktorý by mal čistiť niečo celkom iné. Už asi vieš, že kovový bubon vo vnútri práčky neurobí tvojmu hliníkovému telefónu úplne dobre, ale iPhone 7 je natoľko statočný, že tento očistný kúpeľ prežije.

- Reklama -

Pravda je ale taká, že utrpel pomerne značné škody z tohto prania. Okrem praskliny na displeji (ktorá však nie je ako pavučina, ale ide skôr o vlas) sú tu viditeľné aj napríklad odreniny na hliníku. Toto video slúži skôr na pobavenie, avšak zároveň aj poučenie. Je nám jasné, že asi nikto z vás svoj iPhone nebude prať v práčke, to by musel byť naozaj (s prepáčením) idiot.

Pokiaľ ale náhodou zabudneš svoj telefón vybrať z nohavíc a tie šmaríš do kovového bubna svojej práčky, rátaj s tým, že ťa táto chyba bude stáť nepekné peniaze. Presne preto si radšej do budúcna kontroluj vrecká, niečo podobné by mohlo skončiť katastrofálne, nehovoriac o tom, že by to celé mohlo aj nepekne poškodiť práčku! A samozrejme, nič podobné doma neskúšaj, aj keď nepredpokladáme, že by na to niekto z vás mal vôbec srdce 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.