YouTube TechRax je známy pre svoj obsah, ktorý sa zameriava na ničenie zariadení. Ak sa pýtate prečo, odpoveď je pre zábavu. Určite na tom ale veľmi dobre zarába, takže sa nie je čomu čudovať. Dnes si môžete pozrieť to, či vydrží iPhone útoky nožom či kladivom. Jeho sklo by malo byť extrémne pevné!

2Vydrží iPhone útoky nožom či kladivom?

Nie len kladivo ale aj nôže – svetapple.sk

Pre niekoho možno trochu nezmyselný test ale prečo nie. Nehody sa stávajú a mohli by sme vedieť ako dopadne náš telefón po tom, ako naň spadne povedzme niečo ťažké a železné. Nemusí to byť samozrejme nutne kladivo. Je to ale taký originálny a jedinečný nástroj, ktorým sa dá prípadná odolnosť voči poškodeniu alebo nehode otestovať, tak prečo to nevyužiť.

Nie je to navyše ani po prvý krát. Ešte v roku 2015 sme vás informovali o tom, že tento YouTuber rozbil kladivom nie jeden, ale hneď 30 iPhonov “v záujme vedy”. Šialené testy má TechRax ešte stále aj dnes. Len prednedávnom testoval odolnosť niekoľkých generácii iPhonu potom ako ich dal do “kúpele” s tekutým dusíkom.

Vydrží iPhone útoky nožom či kladivom? Toto video vám to prezradí.
Vydrží iPhone útoky nožom či kladivom? Toto video vám to prezradí.

Späť však ku nášmu dnešnému snímku. iPhone 11 pro samozrejme tieto útoky neprežil. Na strane druhej ale výsledok nie je až taký zlý ako by ste možno boli očakávali. Mohli by sme povedať, že v teste sa držal minimálne obstojne.

Podotýkame, že na jeho prednej a ani zadnej strane nebolo žiadne ochranné sklíčko alebo vrstva, ktorá by mu pomáhala v tom aby prežil ešte o čosi dlhšie. Je tu holý telefón vystavený útokom viac ako kilového kovového kladiva.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.