Poslednou dobou čoraz častejšie počúvame názov „iPhone killer“. Takto sú označované prakticky všetky high-end smartfóny od konkurenčných spoločností, ktoré sa pokúšajú dobiť trh, ktorý už roky patrí spoločnosti Apple a na čele tohto trhu predáva svoj osvedčený iPhone. Tento smartfón už ale nie je popravde to, čo býval a chýbajú mu moderné technológie. Na trhu sa teda objavujú spomínané „iPhone zabijaky“, ktoré ho chcú prekonať. Darí sa im?

Moderné smartfóny

Je veľmi diskutabilné, v ktorom smere je iPhone najlepší. Nie je totižto najlepším smartfónom na svete, ale to nie je prakticky žiaden telefón, všetky majú totižto svoje pre aj proti. iPhone má určite napred vo výkone. Jeho komponenty sú možno ostatným na smiech, ale vďaka dokonalej optimalizácií dokáže poraziť prakticky čokoľvek, a to aj keď dá danej novinke ročný náskok. Spomeňme si napríklad na iPhone 6S a najnovší Samsung Galaxy Note 7 (v časoch keď bol ešte dostupný). Apple vyhralo v boji proti o 11 mesiacov novšiemu zariadeniu.

- Reklama -

Na druhú stranu ale technologicky vyhrával Samsung. Nech sa teraz hnevá ktokoľvek, po stránke toho, čo ponúkal mal jednoducho napred. Čo sa týka fotoaparátov, je to vlastne to isté. V tomto prípade nemôžme úplne jasne povedať, ktorý fotí lepšie. Výsledky ukazujú, že každý fotí mierne odlišne. Či už Samsung alebo iPhone.

Apple má fantastické portréty a Samsung zase dobré fotky za nižšej svetelnej viditeľnosti. Apple sa tu teda so Samsungom dorovnáva. Iné je to ale napríklad pri konkurencií. Tu sú snímky mega kvalitné aj takmer za tmy. Telefóny majú napríklad laserové zaostrovanie a to je naozaj špičková technológia, ktorú zatiaľ Apple neponúka.

V zásade teda neexistuje najlepší smartfón na svete. Ak niekto niečo napíše „pro-iPhonistické“ určite sa nemôže doťahovať s nikým, kto uznáva inú platformu. Všetky smartfóny majú niečo pre a proti a každý používateľ je iný, každý ma na danú vec svoj názor, avšak…

iPhone - svetapple.sk

iPhone musí zabrať

V poslednej dobe vidíme stále viac a viac inovatívne smartfóny a to v dobe, kedy inovácie doslova stagnujú, nakoľko tento produkt dosiahol vrchol svojho vývoja a už sa len vylepšuje. Dostať niečo nové do súčasného smartfónu je buď zázrak alebo je to poväčšine pomerne zbytočné.

Tak či onak, všetci výrobcovia idú do predstavenia svojho vrcholného produktu s jedným cieľom – zosadiť kráľa. Tieto smartfóny sú proste navrhnuté tak, aby oslovili typického majiteľa iPhonu, ktorý by mohol teoreticky prejsť k ich platforme. Hoci sa to možno nezdá a nedeje sa to až v takej miere, tento boj konkurencia pomaličky vyhráva.

Veľa ľudí bolo zdesených, po predstavení neinovačného iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus a tak prešlo k Samsungu. A to je presne to, čo Apple nesmie dovoliť. Tento rok musí dať do vývoja všetko, proste všetky sily, ktoré má a predstaviť produkt, po ktorom budeme slintať aj o rok či dva.

Musí ukázať revolúciu a myslíme si, že vzhľadom na predaje posledného modelu si to všetci uvedomujú. Či sa to podarí alebo nie, je vo hviezdach. Nezabúdajme ale na jedno, Apple si nemôže dovoliť urobiť krok vedľa. Bolo by to veľmi drahé!

iPhone - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.