Mobilné platby boli do minulého roka pomerne mŕtve vzhľadom na fakt, že cez telefón takmer nikto neplatil. Apple však videlo aj v tomto trhu svoj potenciál a tak predstavilo Apple Pay, ktoré má dobre našliapnuté všetko zmeniť. Samsung tiež nezaspal na vavrínoch a predstavil veľmi podobnú službu ako Apple. Čínske Xiaomi (áno, firma, ktorá kopíruje Apple a vôbec sa tým netají) však prichádza s vlastným riešením.

Xiaomi ide na to ináč

Spoločnosť Xiaomi zdá sa taktiež vidí cestu v mobilných platbách avšak okrem toho, že cez mobil budeš môcť zaplatiť sumu ktorú máš na karte, rovnako budeš môcť zaplatiť aj sumu, ktorú práve na karte nemáš a to vďaka pôžičke, ktorú potom splatíš spoločnosti aj s malým úrokom. Zatiaľ nie je známe, odkiaľ peniaze potečú, či pôjde o rezervy samotného Čínskeho giganta alebo o banky, ktoré budú so spoločnosťou spolupracovať, avšak ambiciózny projekt by chcela spoločnosť spustiť už tento rok a cez svoju novú službu požičať okolo 2 000 000 000 juanov, čo je v prepočte asi 300 000 000 euro.

- Reklama -

To však nie sú finálne čísla, ktoré by chcela spoločnosť dosiahnuť. Do roku 2017 by totiž pôžičky chcela navýšiť na 75 000 000 000 juanov, čo je naozaj obrovská suma! Celý projekt odštartuje v Číne už čoskoro a pre Xiaomi je práve tento trh veľmi dôležitý vzhľadom na fakt, že tu žije okolo 1,3 miliardy ľudí. Nie je však vylúčené, že sa rozšíri aj do iných častí sveta. Najvyššia možná čiastka, ktorú si bude môcť používateľ požičať bude mať svoj strop na úrovni 30 000 juanov, čo je 4300 euro. Xiaomi síce veľa kopíruje, avšak tento nápad znie naozaj dobre. Myslíš, že sa Apple inšpiruje a tiež predstaví svoju formu takýchto pôžičiek? 🙂

Xiaomi ala "Čínsky iPhone" - svetapple.sk
Xiaomi ala „Čínsky iPhone“ – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.