Spoločnosť Apple vie veľmi dobre, ako od svojich verných zákazníkov vytiahnuť peniaze. iPhone sám o sebe stojí nemalú čiastku, ktorá v mnohých prípadoch predstavuje pre človeka napríklad jednu výplatu. Ak sa ale nad tým celým zamyslíme, Apple z nás dokáže vytlačiť ešte ďalších $200 za úložisko navyše. Práve voči tomuto “bojuje” čínska firma BeSound. Tá $200 úpravu dokáže urobiť už za 2 hodiny a hlavne za cenovku $60!

Zo 16GB iPhone na 128GB

V Číne je možné všetko, v meste Shenzen sa nachádza jedna pomerne rýchlo sa rozrastajúca firma BeSound, ktorá robí veľmi zaujímavú úpravu pre iPhone. Zákazník sem ráno príde, položí na stôl svoj 16GB iPhone a $60, no a večer sa vráti a zoberie si iPhone s kapacitou 128GB. Ako je to vôbec možné? No ono je to vlastne jednoduché.

- Reklama -

Firma dokáže vymeniť vstavaný čip od Toshiby za 2 hodiny a tým navýšiť úložisko, za ktoré by si normálne zaplatil $200 v podstate za 1/4 celej sumy. Samozrejme má to aj svoje nevýhody, napríklad strata záruky na zariadenie od Apple či možnosť, že majiteľa bude ďalší kupca iPhonu obviňovať, že ide o kradnuté zariadenie, nakoľko má inú kapacitu, ako sa nachádza na krabičke.

To sú ale vedľajšie problémy. Fakt, že môžeš mať 128GB iPhone už za $60 dolárov je určite dosť dobrý dôvod, ktorý dokáže veľa ľudí presvedčiť, aby do takejto úpravy išlo. Veď celé to trvá asi len 2 hodiny a podľa firmy nehrozí prí výmene žiadne riziko poškodenia.

Dôkazom toho je aj fakt, že denne si príde do BeSound vymeniť svoju pamäť na iPhone 6, iPade Air a starších približne 50 zákazníkov, čo je pre menšiu firmu určite skvelé číslo. Apple samozrejme takáto činnosť určite neteší, ale na druhú stranu asi s tým nemá žiaden problém, to o koľko peňazí ho firma výmenou čipov oberie zarobí asi tak za pol sekundy.

Ak mám povedať svoj názor, asi by som do takejto úpravy nešiel. Vždy pri kúpe nového zariadenia volím zlatu strednú cestu, v tomto prípade ide o iPhone 6S Plus 64GB. Zaplatím síce viac ako by som zaplatil za upravený model so 128GB pamäte, no pocit pri srdiečku, že mám stále záruku a hlavne, že sa mi v ňom nikto nevŕtal je silnejší ako túžba po úložisku, ktoré by som aj tak možno ani nezaplnil.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.