Za falošné iPhony a iPady pokuta 1,1 milióna dolárov!

0

Byť obchodníkom s falošným tovarom a robiť to na vysokej úrovni sa zrejme len tak neopláca. Najmä pokiaľ si čínsky pašerák, ktorý sa podieľa na celkovej schéme pre používanie a pašovanie falošných iPhonov a iPadov. Dnes si našla spravodlivosť aj takého. Za obchodovanie s ľuďmi a poplatky zo spiknutia dostal pokutu $1 100 000!

Falošné zariadenia

Falšovať sa v dnešnej dobe skrátka nevypláca a svoje o tom vie aj Jianhua Li, prezývaný aj ako „Jeff“, ktorý sa podieľal na pašovaní vyše 40 000 zariadení medzi rokmi 2009 až 2014 z Číny do USA. Tieto zariadenia však žiaľ boli plagiátmi obľúbených jablkových produktov.

Možno by to ani nevadilo, predsa len je „fejkov“ plná Čína a dovážajú sa prakticky všade do sveta. Poväčšine sa ale nepredávajú ako produkty značky Apple tak, ako to robil aj sám Jeff. Ten falšoval rôzne štítky a ochranné známky a na základe toho zarábal obrovské peniaze. Pri tejto práci samozrejme spolupracoval s niekým ďalším, bola to firma Dream Digitals.

Svoj podiel z predajov v USA si Jeff posielal na svoje vlastné bankové účty, ktoré sa nachádzali na Floride a New Yersey. Oficiálne obvinenie je práve kvôli spiknutiu v obchodovaní s falošnými etiketami a samozrejme tovarom. Tak isto sa do trestu zarátalo aj samotné pašovanie tovaru do USA. Pokuta, ktorá mu bola vyčíslená končí až na sume 1,1 milióna dolárov! Zatiaľ nie je známe, aký trest si okrem finančnej čiastky bude musieť odsedieť. Jeho spoločník bol minulý rok odsúdený na 37 mesiacov. Ostatní čakajú na verdikt súdu.

Tak či onak je to pekný príklad toho, že podobnú činnosť sa jednoducho neoplatí riskovať. Na druhú stranu je po celej USA takýchto „Jeffov“ určite hneď niekoľko a všetkých sa ich nepodarí pozatvárať asi nikdy. Niekde sa ale začínať predsa len musí!

Falošný iPhone - svetapple.sk

Falošný iPhone – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk