Apple vydalo iOS 13 len v septembri a odvtedy sa na adresu operačného systému hrnú kopy sťažností. Konkrétne si to najviac odniesol asi iPhone SE. Ten so systémom vôbec nefunguje správne a používatelia chcú aby to spoločnosť vyriešila. V diskusných fórach sa teraz pýtajú „Zabilo Apple iPhone SE pomocou iOS 13?“. Prečítajte si prečo.

Zabilo Apple iPhone SE pomocou iOS 13?

Mnohí sa na prechod na novší operační systém tešili a teraz banujú, prečo tak urobili. Na diskusných fórach sa začína vrelo diskutovať o tom, či Apple nezabilo iPhone SE pomocou iOS 13 preto aby ľudí pomaly začalo pripravovať na nový model. Bola by to samozrejme krutá a nespravodlivá taktika. Veľa vecí ale tomu nasvedčuje.

Jedným z problémov je napríklad fakt, že sa zariadenie veľmi často reštartuje. Poväčšine sa tento jav objavuje iba vtedy, keď už má iPhone menej batérie. Nie však ešte úplne málo.

Užívatelia hlásia, že problémy začínajú vtedy, keď je akumulátor na hranici približne 20-15%. Pred aktualizáciou to ale nikdy nerobil. Treba povedať, že vo všetkých menovaných problémoch (o ktorých si prečítate aj nižiše) nepomohla ani verzia iOS 13.3.

Druhý problém, ktorý ľudia postrehli je mimoriadne zlá výdrž batérie. Jeden z používateľov uviedol, že jeho zariadenie ešte nemá ani 2 roky a s iOS 12 mu o 11:00 držalo približne 40%. Akonáhle však prešiel na verziu iOS 13, pri rovnakom používaní a v rovnakom čase má už iba 10%. To je extrémny úbytok. Samozrejme staršia batéria sa pod tento stav mohla podpísať. Nie však tak rýchlo a do takej miery. Užívateľ dokonca tvrdí, že iOS 13.3 to ešte zhoršil.

Na záver spomenieme aj niektoré problémy, ktoré má iPhone SE s hodinkami Apple Watch. Konkrétne sa bavíme o konektivite cez Bluetooth. Niektorí používatelia sa sťažujú, že sa im hodinky odpájajú alebo nekomunikujú správne. Uvidíme ako to napokon dopadne. Je zvláštne, že tieto problémy postihujú práve iPhone SE, keď má rovnaký hardvér ako model 6S (ten problémy nemá). Hádam Apple skutočne nezneužíva svoju silu aby začiatkom budúceho roka predal čo najviac modelov. Čo si myslíte vy? Stretli ste sa s nejakými problémami na vašom zariadení alebo nie?

iphone se
Zabilo Apple iPhone SE pomocou iOS 13? – sv

Prečítajte si tiež  iOS 14 dostal skvelú minimalistickú bezpečnostnú funkciu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.