iPad je v súčasnosti najpredávanejším tabletom na svete a hoci jeho predaje každým rokom pomerne dramaticky klesajú, stále to nie je také zlé ako u konkurencie. Aj keď je klesanie naozaj výrazné, má to za príčinu najmä väčší displej na iPhone 6S Plus, čo znamená, že sa na trhu bijú dva produkty z rovnakých radov. Najnovšie všetci očakávame príchod skvelého iPad Air 3, nová špekulácia ale hovorí, že tak sa nový tablet volať nebude. Vraj príde iPad Pro s 9,7″ displejom, tak to sme potom veľmi zvedaví! 

Zabudni na iPad Air 3, čoskoro príde iPad Pro s 9,7″ displejom!

iPad ponúka skutočne skvelý výkon a tiež displej a fotoaparát. Vďaka týmto veciam je medzi tabletmi veľmi cenený a ľudia ho milujú. Za to môže aj hrúbka, ktorá je len 6,1mm. iPad Air 2 je teda skutočne namakaným strojom. Ako sa ale hovorí, treba inovovať a tak už približne o mesiac bude mať aj táto “mašinka” svojho nástupcu. Bude ním opäť 9,7″ iPad, ktorý sa ale podľa najnovších informácií nebude volať iPad Air 3 ale iPad Pro s 9,7″ displejom.

- Reklama -

Hlavný dôvod je ten, že toto zariadenie s vysokou pravdepodobnosťou ponúkne úplne rovnaký HW ako iPad Pro s 12,9″ displejom a všetci určite musíme uznať, že iPad Pro je poriadne našlapaná mašinka. Rovnako našlapaná bude ale už onedlho aj ďalšia mašinka z radov Apple. Jej meno by malo byť iPad Pro a displej príde s uhlopriečkou 9,7″, čo je zhodné s predošlými verziami iPadu.

Apple sa teda zjavne rozhodlo pomenovávať rôzne veci ináč a nový produkt prichádza s úplne novým názvom. V podstate to bude úplne rovnaké ako pri MacBooku. Ten sa tiež volá rovnako a líši sa veľkosťou displeja. Presne preto môžeme pri tak profesionálnom zariadení akým bude iPad Pro očakávať rovnaké rozhodnutia. Len tak mimochodom, zariadenie by malo priniesť aj podporu Apple Pencil, 4GB RAM či Apple A9X procesor, takže sa je určite už dopredu na čo tešiť. Predstavenie sa koná už o necelý mesiac!

iPad Pro - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.