Aj napriek tomu, že posledné úniky naznačovali, že základný model iPhonu 6 bude po novom ponúkať až 32 GB, dnešné úniky sú s nimi v rozpore a tvrdia, že v základnom modeli opäť uvidíme 16 GB!

Nie 32 ale 16

Dnešná správa prichádza od Sonnyho Dicksona, ktorý tvrdí,že  základná kapacita nového iPhonu 6 bude predsa len 16 GB. Pokiaľ ste sa teda konečne tešili na to, že Apple navýši základnú pamäť pri svojom novom Jablkovom smartfóne na 32 GB podobne, ako to robil v prípade iPodov, pravdepodobne vás správa sklame. Dokonca sa v posledných dňoch špekulovalo aj nad tým, že Apple použije 16 GB základnú verziu, no obľúbenú “tridsať dvojku” úplne vylúči z ponuky a tak zostane len 16,64,128. To sa nám však zdá ako veľmi nepravdepodobné.

6716-indexiphonehero20080205
Dnes tento obrázok pôsobí naozaj zábavne – svetapple.sk

Únik

Na dnešnom úniku, môžme vidieť pamäťový čip, ktorý má byť určený práve pre nastávajúcu generáciu Jablkového smartfónu. Žiaľ má len 16 GB a tak ruší všetky radostné predstavy svojich potencionálnych používateľov o tom, že Apple predsa len nastaví latku svojej konkurencií.

iphone_6_nand_flash
Toto je údajný pamäťový čip, ktorý patrí iPhonu 6 – svetapple.sk

Možno predsa len!

Aj napriek tomu, že ide o veľmi nepravdepodobné tvrdenia,  je možné, že tento diel nepochádza priamo z iPhonu 6. Respektíve pochádza ale z jedného z jeho prototypov, podľa ktorých v podstate vieme ako vlastne bude vyzerať. Pokiaľ by teda toto tvrdenie bolo pravdivé, mohli by sme mať ešte akú, takú nádej, že nový iPhone predsa ponúkne základnú pamäť 32 GB.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.