Každý jeden používateľ Macu určite pozná všetky gestá, ktoré mu neuveriteľne zjednodušujú život pri každodennom používaní počítača. Tieto gestá sú naozaj jednoduché a intuitívne avšak aj keď je ich naozaj veľa, podľa môjho názoru by tu mohlo pribudnúť ešte jedno, ktoré rieši problém, ktorý majú milióny používateľov po celom svete takmer každý jeden deň!

Refresh

Dnes je doba, ktorú nazývame aj dobou internetu a určite sa niet čomu diviť, najmä pokiaľ si uvedomíme, že práve odtiaľto dennodenne prichádzajú nové informácie a horúce témy, ktoré nás informujú takmer o všetkom, čo sa vo svete stalo. Apple si uvedomilo, že by sa patrilo prispôsobiť gestá aj pre webové prehliadače a tak ešte dávnejšie pridalo jedno, ktoré vďaka jednoduchému pohybu pomocou dvoch prstov do jednej zo strán dokáže načítať staršiu alebo novšiu stránku. Tieto gestá sú super a používam ich každý boží deň, ale chcelo by to ešte jedno.

- Reklama -

Niekedy chce človek aktualizovať obsah na svojej stránke. Práve na toto slúži jednoduché tlačidlo , ktoré danú funkciu vykoná. Avšak ak niekto pravidelne aktualizuje stránky, je pre neho celkom otravné neustále stláčať toto tlačidlo a intuitívne hľadá spôsob ako by sa to dalo obísť. Žiaľ ten na svojom Trackpade nejako nemôže nájsť, lebo Apple ešte takéto gesto do svojho OS X nepridalo. Avšak určite by nebolo na škodu. Podľa môjho názoru by sa dalo využiť aj v iných aplikáciach ako len vo webových prehliadačoch!

Force Touch Trackpad, je skvelá vec! - svetapple.sk
Force Touch Trackpad, je skvelá vec! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.