Apple predstavil spolu s OS X Yosemite aj novú funkciu, ktorá mení dizajn prostredia. Prinášame vám krátky návod na aktiváciu Dark Mode v OS X Yosemite aj pomocou klávesovej skratky.

Dark Mode v OS X Yosemite

Dark Mode OS X Yosemite je funkcionalita najnovšieho systému, ktorá dokáže zmeniť farby systému na čierne. Je veľmi vhodný na pracovné používanie PC, ako manažérsky dizajn alebo na dlhé produktívne večery. Nám osobne sa veľmi páči a rýchlo sme si naň zvykli. Dá sa nastaviť v systémových nastaveniach, avšak prečo si život komplikovať, keď sa dá zjednodušiť?

Dark Mode sa dá aktivovať jednoducho pomocou klávesovej skratky
Dark Mode sa dá aktivovať jednoducho pomocou klávesovej skratky

Niekto však objavil krátky kúsok kódu, ktorý vám aktivuje klávesovú skratku na spustenie Dark Mode priamo z klávesnice. Môžete si tak veľmi spríjemniť nastavovanie tejto skvelej funkcie v najnovšom systéme OS X Yosemite. Tento kód stačí vložiť do Terminálu a tým sa skratka aktivuje.

Ako si nastaviť klávesovú skratku pre Dark Mode?

1. Otvorte Terminál
2. Vložte do Terminálu nasledujúci kód: sudo defaults write /Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist _HIEnableThemeSwitchHotKey -bool true
3. Odhláste sa z Macu a znovu sa prihláste
4. Teraz si môžete aktivovať Dark Mode pomocou kombinácie CTRL+OPT+CMD+T.

Prečítajte si tiež  Apple plánuje dotykový MacBook: Toto je možný rok jeho vydania
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Juraj Hallon
Ahoj, som Juraj, spolumajiteľ svetapple.sk. Pohybujem sa vo svete internetového biznisu už takmer 10 rokov. Venujem sa hlavne biznisovému rozvoju nášho firemného portfólia, spravujem ho technicky a tiež som sporadickým autorom niektorých článkov.