Dnešná úvaha sa bude týkať MacBooku Pro s retina displejom, ktorý je veľmi populárnym zariadením. V súšasnosti je jeho dizajn naozaj obľúbený a používatelia svoje počítače doslova zbožňujú. Avšak je možné, že Apple už na budúci rok predstaví úplne nový počítač. To, nakoľko je to pravdepodobné a čo približne prinesie sa dočítaš v tomto článku.

Už je tu dosť dlho

MacBook Pro s retina displejom je tu s nami už od roku 2012, čo znamená pekné 3 roky. Na prvý pohľad možno nie príliš dlhá doba avšak na pohľad druhý v prípade Apple ide o doslova večnosť. Dizajn MacBooku Pro s retinou je však natoľko nadčasový, že si dizajnovú modernizáciu vôbec nepýta. Jeden však nikdy nevie a najmä nie pri spoločnosti akou je Apple, ktorá dokáže prekvapiť vždy s niečim novým a originálnym. Podľa nás je tu totiž už celkom vysoká pravdepodobnosť, že Apple aspoň vylepší dizajn súčasného MacBooku Pro (v oboch veľkostiach) a tým pádom predstaví jeho novú generáciu.

- Reklama -
MacBook Pro - svetapple.sk
MacBook Pro – svetapple.sk

Po dizajnovej stránke sa nám Mac veľmi páči avšak sú tu novinky, ktoré by mohli napomôcť k menšej hrúbke. Napríklad nová klávesnica, či Force Touch, ktorý už malú revolúciu na MacBooku Pro začal. Taktiež je tu napríklad logo na 12″ MacBooku, ktoré nesvieti, no displej je podstatne tenší ako na súčasných modeloch no a napokon USB-C, či špeciálne tvarované batérie, ktoré majú dokonca vyššiu kapacitu. To všetko sú veci, ktoré tak trochu naznačujú kompaktnejšie rozmery, možno mierne pozmenený dizajn, no a samozrejme modernejšie technológie v nových počítačoch od Apple.

Osobne by som však novú technológiu klávesnice v MacBooku Pro nepovažoval celkom za výhru, aj keď je naozaj vysoká pravdepodobnosť, že sa sem dostane. Klávesnica je síce podstatne tenšia a faktom je, že jednotlivé tlačidlá reagujú naozaj na celej svojej ploche, postrádam tu však pri písaní desiatimi prstami dostatočnú odozvu. Je síce podstatne tenšia, ale všetko ide na úkor pohodlného písania, čo je žiaľ v prípade počítačov ako MacBook Pro nutnosť. Je teda minimálne 50% šanca ak nie vyššia, že Apple naozaj predstaví aj dizajnovo inovované modely a taktiež modely, ktoré dostanú zrejme všetky technológie z 12″ novinky. Dúfame však, že niektoré prvky ako klávesnica, či svietiace logo zostanú zachované aj naďalej.

MacBook Pro - svetapple.sk
MacBook Pro – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.