Donedávna som používal notebook značky HP a niečo podobné ako to, čo som získal po kúpe MacBooku som nikdy nemal možnosť získať. Apple totiž dokonalo prepojilo oba svoje operačné systémy, aby so sebou dokonalo ladili a ja mám pocit, že nič lepšie neexistuje. Zistil som, aká dôležitá je konektivita medzi iOS a OS X aj keď ju možno veľa používateľov na prvý pohľad nevidí!

Prehliadal som a teraz viem, že som robil chybu!

Osobne som si MacBook kúpil len pred dvoma týždňami a do tej doby som prakticky sledoval len jeho kľúčové funkcie ako je napríklad špičkový retina displej, kvalitný zvuk či skvelý Force Touch Trackpad. Taktiež som pozoroval systémové vymoženosti ako neuveriteľne chytľavé gestá či omnoho rýchlejší systém. Tieto veci boli super avšak prvý šok nastal, keď mi niekto zavolal na môj iPhone, ktorý som mal na stole v inej izbe.

iPhone som totiž zvoniť nepočul zato môj Mac ma vystrašil k smrti divným zvukom prichádzajúceho hovoru. Áno, poznal som službu Handoff, ale nevedel som, že ju mám zapnutú, respektíve som predpokladal, že ju bude treba bližšie nastavovať, ale ako sa ukázalo, nebolo. Tu by som však samozrejme neostal, v súčasnosti napríklad používam aplikáciu, pomocou ktorej môžem Mac odomykať cez Touch id. Taktiež by som rád spomenul neuveriteľne vychytaný fotostream, ktorý po pár sekundách vytiahne z iPhonu najnovšiu fotku a pridá ti ju do Macu.

Vzhľadom na to, že fotky často editujem priamo v počítači, je pre mňa neuveriteľne jednoduché robiť to všetko tak rýchlo a bezdrôtovo. Pokiaľ roky používaš iPhone alebo iPad a kupuješ OS X, ver či nie, prinesie ti veľa výhod. Keď máš len jeden z dvoch operačných systémov od Apple, pripravuješ sa o polovicu zážitku! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.