Št, 30.05.2024
Úvod Apple Apple má fantastický patent a my sa len modlíme, aby sa dostal...

Apple má fantastický patent a my sa len modlíme, aby sa dostal do obehu!

Apple si neustále necháva patentovať svoje nápady, na ktoré každým dňom prichádzajú inžinieri a vývojári spoločnosti. Dennodenne sa objavia nejaké patenty. Je ich tak veľa, že by bolo veľmi nezaujímavé o nich písať a väčšina z nich sú aj celkom nudné. Každopádne, sem tam sa zadarí a tak Apple získa fantastický nápad, ktorý môže vyrábať. Najnovšie predstavilo akúsi redukciu na kábel, ktorá môže fungovať ako taký univerzálny Magsafe. Fantázia!

Apple má fantastický patent a my sa len modlíme, aby sa dostal do obehu!

Tentokrát dokonca ani nemusíme komplikovane vysvetľovať, ako by daný patent mohol fungovať. Z prihlášky je pomerne dosť jasné, ako by to celé malo vyzerať a fungovať. Bola by to vlastne jednoduchá redukcia, ktorá by podporovala napríklad Lightning alebo USB-C. Nachádzala by sa v MacBooku ale mohla by byť aj napríklad v iPhone či iPade a akonáhle by do nej človek zasunul kábel, vysunul by ju celú.

Von by totiž šla veľmi jednoducho, keďže by ju držal iba magnet. Apple používa takúto technológiu napríklad pri MacBookoch a ich nabíjačkách. Volá sa to MagSafe a je to jeden z najlegendárnejších patentov Steva Jobsa. Budúcnosť ale MagSafe konektoru žiaľ nepraje. USB-C a ultra tenké telo MacBookov naznačuje to, že tu budeme mať len klasické káble.

MagSafe - svetapple.sk

Sofistikovaný „magnetický“ spôsob sa teda navždy vytratí. Apple našťastie ale prišlo s pomerne jednoduchým nápadom, ktorý by sme v budúcnosti mohli vidieť aj v praxi. Dokonca by nemusel byť len na MacBookoch ale aj na iných produktoch, napríklad na iPhone či iPade. Bolo by to samozrejme veľmi jednoduché – bolo by to univerzálne riešenie pre všetky Apple produkty.

To ale hovoríme príliš pozitívne a príliš o hudbe budúcnosti. Apple veľa zo svojich fantastických a nápaditých patentov nikdy nevyužije. Jednak to býva kvôli výrobnej technologickej náročnosti a potom aj kvôli iným veciam. Patenty sa teda často nestávajú realitou tak, ako by sme si možno priali. V tomto smere by sa ale mohla stať výnimka. Doslova v to dúfame, tento nápad je totiž vážne super a dokáže vyriešiť nejeden problém!

Prečítajte si tiež  Posledná Beta verzia iOS 17.3 mala bizarný problém: Apple ju stiahol z obehu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.