Podľa francúzskeho webu macgeneration by sme sa mali na budúci týždeň dočkať nových počítačov iMac.

Uvidíme iMac s retina displejom?

Už dlhšiu dobu sa hovorí, že počítač spoločnosti dostane tak isto ako MacBook Pro vylepšenie v oblasti displeja. Malo ísť konkrétne o displej s označením retina, ktorý bol prvýkrát predstavený v iPhone 4 ešte v roku 2010. Disponuje s omnoho lepším rozlíšením a ponúka aj lepšie farby. V novej generácií iMacu sa ho však nedočkáme. Špekulovalo sa, že takýto počítač spoločnosť predstaví už tento rok, no budúci týždeň to nebude. Pôjde skôr o aktualizáciu hardwaru podobne ako nedávno pri MacBooku Air.

DSC_7408_575px
MacBook Pro s retina displejom- svetapple.sk

Apple nám zrejme ponúkne o niečo výkonnejšie procesory. Navýšenie by malo nastať v rozsahu približne 100MHz, a tak sa s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáme pri 21.5″ modeli s procesormi taktovanými na 2.8 GHz 3.0 GHz. Väčší 27″ iMac by nám mal ponúknuť výkon 3.3 GHz a výkonnejšia 3.5 GHz. Udajne sa dočkáme aj rozhrania ThunderBold, s ktorým sme sa už mali možnosť stretnúť pri počítačoch Mac Pro a MacBook Pro s retina displejom. Správy o príchode novej generácie už potvrdil aj renomovaný web 9to5mac.com. A tak je veľká pravdepodobnosť, že sa tento francúzsky web nemýli. Veď aj to, že Apple vylepšoval MacBook predpokladal práve on.

fusion_hero
iMac- svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.