Spoločnosť Apple predstavila nový MacBook, ktorý okrem ultratenkého tela a nového riešenia usporiadania batérií priniesol aj nový Force Touch Trackpad, ktorého súčasť je aj Taptick Engine a teda hmatová odozva, ktorá dokáže bez fyzického stlačenia Trackpadu nahradiť pocit „kliknutia“. Dnes sa objavila nová informácia o tom, že Apple plánuje podobnú odozvu preniesť aj na svoju klávesnicu v MacBookoch. Už dokonca stihli podať aj patent!

Nový patent

Apple si dneska podalo nový veľmi zaujímavý patent, ktorý prenáša funkciu, ktorú sme mohli po prvý krát vidieť len pred niekoľkými dňami na Keynote aj na klávesnicu. Nový patent popisuje hliníkovú klávesnicu vytvorenú z jedného kusu, ktorá by nemala ani jedno jediné fyzické tlačidlo. Na miesto toho by sa o pocit stiknutia danej klávesy postaral Taptic Engine, ktorý to v prípade MacBooku dokáže naozaj dokonalo. Aj keď ide o drahšie technologické riešenie ako menšia klávesnica, ide o pokrok, ktorý sa vyvíja dobrým smerom.

Netreba síce očakávať, že už v ďalšom MacBooku, ktorý bude predstavený uvidíme toto vylepšenie. Momentálne Apple skúša využitie svojho Force Touch Trackpadu, ktorý sa zrejme presunie aj na klasický Trackpad, ktorý používame na počítačoch iMac. S troškou kreativity si dokonca vieme predstaviť aj to, že sa Force Touch objavý aj na Magic Mouse. Každopádne, vďaka tejto novinke budú môcť byť počítače ešte tenšie. Aj keď novému „motýlikovému“ uchytenie kláves sa podarilo zúžiť klávesnicu až o 40%!

Nový 12" MacBook! - svetapple.sk
Nový 12″ MacBook! – svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Nové ARM procesory pre Mac od Apple budeme spoznávať každých 18 mesiacov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.