MacBook Air, ktorý bol poprvýkrát predstavený ešte v roku 2008, zožal počas svojej šesťročnej existencie množstvo úspechov. Jeho nástupca mal byť predstavený už tento rok, no predstavenie sa pravdepodobne odkladá na 2015.

Prečo až budúci rok?

Hlavné dôvody by mali byť až dva. prvým, tým podstatne dôležitejším, je to, že Intel svoje čipy Broadwell vydal o niečo neskôr ako bolo pravdepodobne plánované a tak musí Jablková spoločnosť so svojim predstavovaním ešte chvíľu počkať. Druhým dôvodom, prečo prichádza začiatok roka 2015 o dosť viac v úvahu je ten, že Jablková spoločnosť len tesne pred prázdninami mierne updatovala svoje súčasné MacBooky Air a tak ich chce na trhu ponechať o niečo dlhšie.

extreme_large
Nové procesory s architektúrou Broadwell budú súčasťou nových Macbookov air -svetapple.sk

iPad Pro a MacBook Air?

Dnes ráno sme vám priniesli článok o tom, že Jablková spoločnosť chce svoj zatiaľ najväčší iPad, známy skôr ako „Pro“, uviesť na trh začiatkom budúceho roka. Teraz vám prinášame veľmi podobnú správu, v ktorej tvrdíme, že na začiatku 2015 uvidíme aj nový MacBook Air. Vzhľadom na to, že má ponúkať 12″ displej, teda o 0,9″ menej ako iPad Pro, je veľmi otázne, či sa produkty na trhu nebudú biť. Uvidíme teda, ako sa nakoniec správy vyvŕbia a či Apple predstaví naozaj nové produkty v rovnakom čase.

Čo nám MacBook Air ponúkne?

Hlavnou zmenou by mal byť nový 12″ retina displej. Samozrejmosťou sú aj nové procesory od Intelu s architektúrou Broadwell. Okrem toho by sa mali v Coupertine pohrať aj s dizajnom svojho najmenšieho počítača v ponuke.  Zdá sa teda, že Apple má naplánovaný ešte skvelý line-up v predstavovaní svojich produktov a my sa máme ešte na čo tešiť

macbook-pro-vs-retina-display-zoom
Aj retina displej by mal byť súčasťou nového 12″ Macbooku Air – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.