Apple sa rozhodlo aktulizovať svoju paletu počítačov Mac a po novom prišiel na trh nový iMac 21,5″ s 4K displejom, ktorý časom plne nahradí iMac 21,5″ s FullHD displejom (ktorý je ale stále v ponuke). Apple už teda v súčasnosti predáva každý Mac s retina displejom s výnimkou MacBooku Air, ktorý sa možno Retiny ani nedočká kvôli tomu, že ho nahradí nový MacBook s 12″ Retina displejom. To ale samozrejme nie je oficiálne.

Nový iMac

Apple pomaly, ale isto ponúka Retina displej v každom svojom zariadení. Netreba sa tomu ani čudovať. Doba ide dopredu a Retina je naozaj skvelá alternatíva, ako zlepšiť počítačový priemysel, nakoľko aj samotný predajcovia ešte stále vo veľkom používajú len rozlíšenie FullHD, ktoré pomaly, ale isto vychádza z módy. Najnovšie sa Retina displeja dočkal iMac s 21,5″ displejom, ktorý bol predstavený len včera. V ponuke ale zostal aj jeho brat so slabším, FullHD displejom. Tento model ale Apple pravdepodobne už čoskoro vyradí.

Apple taktiež prestalo ponúkať väčší 27″ iMac bez retiny. Dá sa zohnať už len so super-kvalitným 5K displejom. Ceny Retina iMacov idú pomaly ale isto dole aj keď stále atakujú hranicu 2000 eur.

iMac - svetapple.sk
iMac – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here