Včera sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple predstaví nové počítače Mac už v túto stredu. Ako sa ukázalo, predpoveď bola naozaj pravdivá, keďže nové Macy naozaj vyšli. Avšak nešlo o stredu, ale o utorok. To je však nepodstatná informácia, hlavné je, že sú tu. Konkrétne sa vylepšenia dočkal 15″ MacBook Pro s retina displejom a 27″ iMac s 5K retina displejom, ktorý dostal novú, lacnejšiu variantu!

Nové počítače

Čas odčasu sa stane, že spoločnosť Apple predstaví nové, poprípade vylepšené počítače Mac. V prípade menšieho MacBooku s 15″ retina displejom sme sa dočkali tak očakávaného Force Touch Trackpadu, ktorý už dostal aj jeho menší 13″ brat. Taktisto sa tu objavili nové procesory a rôzne komponenty, vďaka ktorým bude 15″ MacBook s retina displejom výkonný ako nikdy predtým!

Čo sa týka väčšieho 27″ 5K iMacu s retina displejom, tak tu sme sa dočkali novinky vo forme lacnejšej verzie. Cenový rozdiel bude u nás asi okolo 200-250€. Za nižšiu cenu dostanete stále pomerne slušne výkonný procesor Intel Core i naladený na 3,3Ghz (s boostom na 3,7Ghz), čo je v porovnaní s drahším procesorom, ktorý má taktiež označenie Intel Core i5 naozaj dosť dobré. Veď rozdiel (minimálne v číslach) nie je vôbec taký výrazný, výkonnejšia verzia má 3,5Ghz (s boostom 3,9Ghz).

Toto sú teda všetky novinky, ktoré nám Apple počas dnešného dňa predstavilo. Všetko bolo viacmenej očakávané, čo znamená, že nás nové počítače príliš neprekvapili. Každopádne nás minimálne potešili a to hlavne 15″ MacBook Pro s retina displejom, ktorý dostal neuveriteľne skvelý Force Touch Trackpad!

DIzajn Macu je jednoducho bezkonkurenčný! - svetapple.sk
DIzajn Macu je jednoducho bezkonkurenčný! – svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.