Apple pripravuje nový Thunderbolt display s vlastnou grafickou kartou

0

Pokiaľ niekto profesionálne pracuje na svojom Macu či iMacu asi vie, čo pojem Thunderbolt znamená. Pokiaľ nie, tak v krátkosti ide o externý monitor priamo od Apple, ktorý si človek môže položiť na svoj stôl a využívať ho ako druhú obrazovku pre svoj počítač. Problém ale nie je v tom, že cenovo na úrovni 1000€ je prakticky nepredajný. Problém je v tom, že displej je ešte aj príliš zastaralý, nikto ho nechce a Apple musí urobiť zmenu.

Apple pripravuje nový Thunderbolt display s vlastnou grafickou kartou!

Táto zmena by mohla prísť už o dva týždne na WWDC 2016, ktorá prinesie okrem iného aj iOS 10 či novú verziu OS X. Podľa všetkého tu Apple predstaví aj nový Thunderbolt display s vlastnou grafickou kartou a to z veľmi jednoduchého dôvodu.

V súčasnej dobe má Thunderbolt nie príliš kvalitné rozlíšenie, na dnešnú dobu je to skrátka zastaralé. Ani farby nie sú najvernejšie a celý produkt vyzerá veľmi zastaralo, teda on nevyzerá, on aj je. Veď aktualizovaný bol naposledy v roku 2011.

Apple by mohlo urobiť už počas najnovšej konferencie zmenu a celý displej vylepšiť. Akosi podozrivo totižto začal miznúť zo skladov, čo zvyčajne býva predzvesť, že sa ho che firma úplne zbaviť alebo chce predstaviť novú generáciu. V tomto prípade by mala predstaviť až dve verzie. Jednu s uhlopriečkou 22″ a 4K displejom, no a druhú s uhlopriečkou 27″ a 5K displejom. Teraz ti už je asi jasné, prečo chce Apple zakomponovať do svojho monitora aj grafickú kartu.

Hoci sú naše MacBooky výkonné a dokážu utiahnuť kde čo, predsa len nie sú tak výkonné aby dokázali zvládať displej s uhlopriečkou 5K. Apple tiež nechce zväčšovať hrúbku svojich počítačov, predsalen by sa lepšia grafika odzrkadlila na hmotnosti a tiež hrúbke. Presne preto pravdepodobne zakomponuje do obrovského monitora grafickú kartu, ktorá len identifikuje o aký počítač ide a pokiaľ niekto pripojí dajme tomu MacBook Air, grafická karta sa zapojí a vo veľkej miere pomôže so zvládnutím náročnej obrazovky.

Vyzerá to teda veľmi sľubne, už len stačí počkať na to, koľko to v konečnom dôsledku bude celé stáť. Ako dobre vieme, takéto hračky nie sú lacné a Apple si veľmi rado nechá priplatiť. Ak chceš mať ale doma všetko od Apple, musíš svoje drahocenné eurá jednoducho minúť! 🙂

Thunderbolt - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk