Takýchto správ sa na internete denne objaví naozaj obrovské množstvo a častokrát si poviete, že ide len o poplašnú správu. Tentokrát však s touto správou neprišiel žiaden internetový portál, ale známy výrobca displejov LG, ktorý vyslovene tvrdí, že spoločnosť Apple koncom tohto roku predstaví 8K displej v novom iMacu. 

iMac s 8K displejom

Spoločnosť Apple minulý rok predstavila úplne nový iMac s 5K retina displejom, ktorým doslova vyrazila dych! Takéto rozlíšenie nie je na 27″ uhlopriečku práve bežné a ponúka nové možnosti, napríklad pri strihaní videa. Zdá sa však, že toto nestačí a Apple bude chcieť posúvať hranice. Teda minimálne tak to tvrdí spoločnosť LG, ktorá je v súčasnosti jedným z najväčších výrobcov displejov na svete. Len tak pre predstavu, LG predstavilo 8K (7 680 × 4 320), čo je v skutočnosti asi 16x FullHD alebo inak 33Mpx len počas tohtoročnej výstavy CES 2015.

Osobne si nemyslíme, že by Apple podobné rozlíšenie do svojho iMacu prinieslo. Možné to je, no len veľmi málo pravdepodobné, vzhľadom na to, že 5K si ešte nestihlo nájsť vo svete svoje uplatnenie a tak by bolo pomerne zbytočné predstavovať 8K. Navyše, podobné rozlíšenie potrebuje aj omnoho viac výkonu ako si vie bežný človek predstaviť. To teda znamená, že takýto iMac by musel mať neuveriteľne „namakané“ HW a samozrejme aj cenovku, ktorá by bola v astronomických výškach. jednak kvôli drahému 8K panelu a jednak kvôli samotnému HW.

Práve preto si myslíme, že táto správa ušla len ako reklama alebo možno omyl a Apple skutočne ešte 8K nepredstaví. Veď vo svete je stále zaužívané FullHD a teda samotné 4K, ktoré je jeho, dá sa povedať nástupcom, si ani zďaleka nenašlo svoje uplatnenie. Apple určite nechce predstavovať produkt budúcnosti niekoľko rokov dopredu. Spomeňme si napríklad na iPad, ktorého vývoj bol stopnutý v roku 2006, kedy Steve Jobs povedal, že naň ešte neprišiel ten správny čas a začali vyvíjať iPhone.

Zdroj:  lgdnewsroom.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.