Nový MacBook Air v roku 2022

Hovorí sa, že vývoj nezastavíš a pokiaľ má Apple k dispozícii platformu ARM, tomuto výroku sa ľahko verí. Technologický gigant bude prezentovať fantastické produkty a my sa na ne veľmi tešíme. Nedávno sme vás informovali o príchode nových MacBookov Pro bez TouchBaru v roku 2021. Teraz máme ďalšie informácie ohľadom MacBooku Air, na ktorý si počkáme o niečo dlhšie.

Mark Gurman (presnosť 89,1%) z agentúry Bloomberg prezradil, že ďalšia generácia má prísť v roku 2022. Aj keď sa vám to môže zdať ako pomerne dlhá doba, má to svoje logické vysvetlenie. Súčasná, tretia generácia MacBooku Air je na trhu len 2 roky a preto chce Apple predĺžiť jeho životný cyklus. MacBook Pro bol s aktuálnym dizajnom predstavený v roku 2016.

V Cupertine sa budú zameriavať na čo najlepšie využitie všetkých poznatkov z platformy ARM, ktorá už dnes drví konkurenciu. Budúci MacBook Air (4. generácie) dostane procesory Apple Sillicon a tak isto sa vráti MagSafe. Pravdepodobne sa však stále zachová aj nabíjanie cez USB-C, takže si používateľ zvolí takú cestu, ktorá mu viac vyhovuje.

Dizajnéri v súčasnosti pracujú na zmenšení širokých rámčekov okolo displeja. Tretia generácia MacBooku Air váži 1.29 kg avšak jeho nástupca schudne. Pomôžu tomu nové technológie a špeciálne komponenty či materiály.

13/14″ model má mať k dispozícii 2 USB-C porty a ďalšie konektory, ako napríklad slot na SD kartu alebo HDMI. Veľkým bonusom na tejto správe je tiež fakt, že aktuálna generácia sa bude predávať po boku jej nástupcu ako dostupnejší variant s procesorom M1.

Ku všetkému sa nedávno vyjadril aj analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%), ktorý tvrdí, že ďalší MacBook Air dostane úspornejší mini-LED displej, čo znie veľmi lákavo.

Nakoľko sa jedná o jeden z najobľúbenejších notebookov súčasnosti, napíšte nám do komentára, či sa tešíte na jeho budúcu generáciu. MacBook Air je za nás must-have produkt a v princípe si ani nevieme predstaviť, že by bol ešte lepší. Nechajme sa prekvapiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.