Okrem nových aktualizácií pre systémy iOS, iPadOS, watchOS alebo tvOS sme sa včera dočkali aj novinky v podobe updatu natívnej appky Safari. Nový macOS Monterey síce ešte oficiálne na scénu nenastúpil, no Safari 15 poukazuje na nové funkcie a možnosti, ktorými bude systém disponovať.

Safari 15 je možné nainštalovať na všetky počítače Mac, ktoré bežia na systémoch macOS Big Sur alebo macOS Catalina. Mimo vizuálnych zmien sa výrazne zvýšila odozva a rýchlosť vyhľadávania, vylepšené prvky zabezpečenia a súkromia. Ďalších zmien by sme sa mali dočkať pri spustení aktualizácie macOS Monterey.

- Reklama -

Okrem nového, mierne pozmeneného dizajnu sa najväčšej zmeny dočkali taby a karty v hornej lište prehliadača. Update priniesol možnosť pridávania tabov do skupín, vďaka čomu je vyhľadávanie prehľadnejšie a intuitívnejšie. Novinkou je aj automatické prepínanie z protokolu HTTP do bezpečnejšieho HTTPS, pokiaľ to je možné.

Safari 15
Update pre Safari 15 si môžete stiahnuť a nainštalovať prostredníctvom Systémových Nastavení v menu Aktualizácie Softvéru. Aktualizácia je pomerne malá, preto inštalácia nezaberie veľa času a naviac nevyžaduje reštart systému.

 

Špecifický dátum, kedy sa nového macOS Montery dočkáme zatiaľ Apple neoznámilo. Predpokladá sa, že do konca roka by sme sa mali dočkať ešte jedného Apple Eventu, ktorý bude venovaný výhradne novinkám zo sféry počítačov Mac. Práve počas tejto udalosti by sme sa mohli dozvedieť viac o novom systéme a aj o jeho oficiálnom dátume spustenia.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.