Oficiálna ostrá verzia očakávaného systému macOS 12 Monterey zatiaľ nedostala špecifický dátum vydania, no Apple si pre nás prichystalo aspoň novú betu. Ak patríte medzi členov Apple Beta programu, môžete si ju vyskúšať aj vy.

Nejedná sa o developerskú betu určenú výhradne pre vývojárov, čiže aktualizáciu si môže stiahnuť ktokoľvek z oficiálneho webu Apple Beta Software Program. Ak už do programu patríte a máte nainštalovaný príslušný profil, aktualizáciu si jednoducho stiahnete cez Systémové Nastavenia.

- Reklama -
Prečítajte si tiež  Apple spustilo verejnú betu MacOS Monterey. Takto si ju nainštalujete

Nový macOS Monterey ponúka celý rad vítaných noviniek a funkcií, ktoré sa na Macu ukážu vôbec po prvýkrát. Užívatelia sa môžu tešiť na Universal Control, vďaka ktorej bude možné pripojiť jednu myš, klávesnicu alebo trackpad k vacerým zariadeniam. Poteší aj vylepšený AirPlay, ktorý dovolí zdieľať obsah priamo z iPhonu alebo iPadu do počítača Mac.

Updatu sa dočkal aj prehliadač Safari, ktorý však disponuje aj vlastnou aktualizáciou. Jednou z najočakávanejších funkcií je SharePlay, ktorá dorazí do natívnej aplikácie FaceTime. Vďaka tejto možnosti bude možné zdieľať obrazovku s inými užívateľmi a to aj v rámci pozerania obsahu v Apple TV alebo počúvania hudby či podcastov.

macOS Monterey

Z ostatných noviniek možno spomenúť možnosť Shared With You, ktorá dorazila aj na iOS 15 a iPadOS 15, vylepšené poznámky s možnosťou Quick Notes alebo vylepšené Mapy či funkcia Live Text. Samozrejmosťou sú aj vylepšenia v rámci bezpečnosti a súkromia.

Na ktorú novinku v rámci systému macOS Monterey sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov. Pre viac noviniek a článkov o pripravovanej aktualizácii macOS 12 Monterey navštívte tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.