Spoločnosť Apple pokračuje v zaužívanom zlepšovaní modelov svojich MacBookov, nevynímajúc najnovší model, ktorý je rýchlejší nielen vďaka procesoru, ale aj grafike. Pôvodne sa očakávalo, že vylepšenia sa dočkáme už na marcovom špeciálnom evente, no nestalo sa tak.

Apple vylepšil 12″ MacBook

Apple vylepšil svoj 12″ MacBook, novým modelom s vylepšenými procesormi Intel Skylake, ktoré mal Apple do MacBookov pridať už skôr. Spoločnosť Intel, ktorá svoje nové procesory Skylake vyrába najnovšími technologickými procesmi sľubuje lepší výkon a menšiu spotrebu v porovnaní s predošlými modelmi. Skylake sú šiestou generáciou procesorov Core M od Intelu.

- Reklama -

   internals_layer_start_large

Vylepšenia v novom modeli sa týkajú aj zlepšenej integrovanej grafiky Intel HD Graphics 515, rýchlejším PCIe flash úložiskom, lepšou výdržou batérie a taktiež rýchlejšou pamäťou. Apple pridal aj nové farebné prevedenie Rose Gold, dobre známe z posledných modelov iPhonov. Tak je nový MacBook dostupný v štyroch farebných variantoch. Cena ostala nezmenená a začína od 1 299 dolárov.

Predpokladalo sa, že Apple zahrnie krátky náhľad na nový 12″ MacBook počas marcového eventu, kedy sa Apple venoval len novému 4″ iPhonu SE, 9,7″, iPadu Pro a novým remienkom Apple Watch. Apple ide stále za svojim cieľom, ovládnuť celosvetový trh s počítačmi a táto novinka v portfóliu MacBookov určite zdvihne podiely v celosvetovom koláči výrobcov počítačov.

1461085982288

Môže ťa zaujímať
- Reklama -