Apple začalo predávať nový 21.5″ iMac s cenovkou 1099€. Tento iMac je momentálne najlacnejším, aký môžete v ponuke nájsť. Tým pádom sa aj čiastočne naplnila správa z minulého týždňa, v ktorej sme tvrdili, že Apple predstaví nový iMac!

Výkon

Slovíčko „lacnejší“ sa samozrejme odzrkadlilo aj na výkone počítača. Ten síce nie je zlý, no je najslabší z ponuky všetkých iMacov. Pod šasi sa skrýva dvoj-jadrový procesor Intel Core i5 so základným taktovaním na 1,4Ghz a Boostom až na 2,7Ghz. Pravdepodobne ide o ten istý, ktorý môžeme nájsť v novej generácií MacBooku Air. O úložisko sa postará 500GB pevný disk a pamäť RAM s veľkosťou 8GB. Tak isto ako procesor, aj grafickú kartu poskytol Intel. Jedná sa konkrétne o model HD 500.

Samozrejme sa bude dať vybrať variant, v ktorej nám Apple ponúkne 1TB pevný disk alebo 256Gb Flash disk.

imac for sale
Rozmery 21,5″ iMacu – svetapple.sk

Cena

Za najzákladnejší model 21.5″ iMacu zaplatíme 1099€. Cena je tým pádom nižšia až o 200€, kedže doterajšia najlacnejšia varianta iMacu stála 1299€. Tieto počítače budú zrejme skôr ako pre bežných používateľov zaujímavé pre obchody či firmy, ktoré máju nižšie nároky na výkon počítača. iMac sa tak stal opäť raz o čosi dostupnejší.

Pokiaľ pochádzate z Českej republiky môžete si iMac kúpiť priamo v AppleStore. Sľubujú dodanie do 24 hodín!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.