Spoločnosť Apple sa rozhodla spustiť separátny predaj príslušenstva, ktoré bolo predstavené pred niekoľkými mesiacmi spolu s iMacom 24″. Ako iste viete, technologická spoločnosť prepracovala dizajn klávesnice, do ktorej pridala aj Touch ID.

Magic Keyboard si odteraz môžete kúpiť v štyroch samostatných verziách po celom svete. Základné prevedenie s novým dizajnom vás vás vyjde na 109,00 € a väčšia verzia s numerickými klávesami na 135,00 €. Ceny sú stanovené na základe rakúskeho Apple Online Store, pretože sú zhodné so slovenskými resellermi.

- Reklama -

Pokiaľ budete chcieť prepracovanejší model vrátane biometrického senzora Touch ID, vaša peňaženka to pocíti o niečo viac. Menšia Magic Keyboard stojí v takomto prípade 159,00 € a väčšia zase 185,00 €. Bavíme sa teda o celkom slušnom príplatku na úrovni 50 €.

Kompatibilita Magic Keyboard s Touch ID je zatiaľ biedna

Nepoteší vás pravdepodobne ani to, že samotné Touch ID vám nebude fungovať s akýmkoľvek Macom. Pochopiteľne ho môžete bez problémov používať s novým iMacom 24″, popri ktorom bolo predstavené.

Kompatibilné je ale aj s Macom mini, MacBookom Air a MacBookom Pro 13″, v ktorom sa nachádza procesor M1. Na spoluprácu so starším modelom, v ktorom sa nachádza akýkoľvek čip od Intelu rovno zabudnite.

Taktiež je dobré upozorniť, že aj keď sa M1-tka nachádza aj v poslednej generácii iPadu Pro, Magic Keyboard s ním nie je kompatibilná. Dôvodom je pravdepodobne operačný systém iPadOS, no taktiež je možné, že to Apple v blízkej budúcnosti napraví. Nechajme sa prekvapiť.

Novinku si zatiaľ môžete zaobstarať iba v striebornej farbe, hoci iMac 24″ ponúka toto príslušenstvo až v siedmych odtieňoch. Uvidíme, či sa niekedy dostanú do voľného predaja.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.