Apple I za 1,5 milióna dolárov

Pokiaľ máte radi cennosti, chcete do niečoho investovať a nerobí vám problém suma 1,5 milióna dolárov (cca 1,24 milióna eur), máme pre vás zaujímavý investičný tip. Kúpte si počítač Apple I, ktorý má jedno zo šiestych pôvodných drevených puzdier z obchodu The Byte Shop, kde Steve Jobs so Stevom Wozniakom predali prvé kusy revolučnej technológie v roku 1976.

K dispozícii je plne funkčná a nijako neupravená základná doska NTI a stav schopný okamžitej bezproblémovej prevádzky, čo je pre počítače tohto veku zriedkavé.

Predajca na Ebay uvádza, že sa jedná o jeden z 50 kúskov, ktoré vlastnoručne postavili Steve Jobs a Steve Wozniak na počiatku svojej kariéry. To je hlavný dôvod, pre ktorý má zariadenie výnimočnú hodnotu a cenovku 1,5 milióna dolárov.

Jedinými vymenenými komponentami majú byť konektory pre video a klávesnicu, čo však nijakým spôsobom neznehodnocuje zberateľský kúsok. Aktuálny majiteľ sa mal ku nemu dostať ešte v roku 1978 v rámci výmeny za nový model Apple II, v kanadskom meste Montreal.

Na záver sa hodí doplniť, že počítač Apple I bol v roku 1976 uvedený do predaja za cenovku 666,66$. Kto by bol vtedy povedal, že jeho hodnota porastie takýmto významným spôsobom…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.