Dizajnérsky tím v Apple sa zdá sa opäť raz posnažil a vytvoril ďalšie skvelé zariadenie, ktoré nám spoločnosť s nakúsnutým jablkom v logu predstaví niekedy v priebehu tohto roka. Tým zariadením má byť samozrejme už dávnejšie avizovaný MacBook Pro, ktorý prejde väčšou obmenou a môžeme sa dočkať odlišného dizajnu, aj keď sa netreba báť, nebude to nič razantné. Lepší bude tiež po stránke hardvéru, o tom ale nevieme zatiaľ nič. Do redakcie sa nám ale dostal fantastický render, ktorý ukazuje, ako bude novinka vyzerať!

MacBook Pro 13″ 2016

Tento rok sa budú diať veľké veci najmä na poli počítačov. iPhone 7 až taká zmena nebude, dizajn bude veľmi podobný ako ten, ktorý máme k dispozícií teraz. Čo sa ale týka počítačov od spoločnosti Apple, tu je to celkom iné. Firma totižto navrhuje jeden dizajn na niekoľko rokov, v tomto prípade dokonca na 5. Áno, MacBooky s Retina displejom sú tu snami už tak dlhú dobu a stále nevyzerajú ani zďaleka zastaralo, práve naopak, sú krásne.

- Reklama -

Každopádne, Apple nechce zaspať na vavrínoch a aj nadčasový dizajn potrebuje inovovať. Presne preto sa vraj máme dočkať niekedy v priebehu tohto roka celkom nového dizajnu MacBooku Pro a to menšej, a tiež väčšej 15″ verzie. Zatiaľ sa na internet dostalo „len“ šasi menšieho 13″ modelu a ako sa ukázalo, bolo to samé prekvapenie. Dnes niekto toto šasi zobral a šikovne ho doplnil o všetko, čo na ňom chýbalo. Výsledkom je dokonalý render nového 13″ MacBooku Pro, ktorý zrejme uvidíme niekedy koncom roka.

Prvá novinka, ktorá ti automaticky musí udrieť do oči je horná lišta nad displejom. Správne, tá je dotyková a nahradila klasické „pevné“ klávesy, ktoré poznáme na súčasných MacBookoch. Nevieme síce, prečo Apple pridalo do svojho ďalšieho MacBooku práve takúto zmenu, ale v zásade sa tomu nebránime. Ono to vyzerá celkom dobre a je to niečo „moderné“, vďaka tomu bude MacBook šik aj ďalších niekoľko rokov. Nie je to ale jediná veľká zmena, ktorú prinesie.

Ďalšia viditeľná zmenu bude podstatne väčší TrackPad. Ten samozrejme bude fungovať s technológiou Force Touch tak, ako súčasné TrackPady, ktoré sú v MacBookoch od 2015 roku. Celková konštrukcia je viditeľne jednoduchšia. Telo by malo byť ešte tenšie a tvary ostrejšie. Výsledkom by mal byť počítač, ktorý akoby vychádza z malého, 12″ MacBooku s Retinou. Dizajn teda určite nikoho neurazí, práve naopak veľmi poteší. Pokiaľ si bystré oko lepšie prezrie obrázok zistí, že na fotke vidno reproduktory.

MacBook Pro 13" (2016-render) - MacBook Pro 13" (2015) - svetapple.sk
MacBook Pro 13″ (2016-render) – MacBook Pro 13″ (2015) – svetapple.sk

Tie ale súčasný model MacBooku neponúka, respektíve ponúka ale nevidíme ich voľným okom. Apple ich totižto zakomponovalo do tela počítača. Pri väčšom MacBooku s 15″ displejom ich ale nájdeme vedľa klávesnice. Novinka by mala toto ponúknuť tiež, ale aj pri malom, 13″ modeli. Hudba by teda mohla byť o čosi kvalitnejšia aj keď popravde, súčasný MacBook Pro 13″ má tak kvalitné audio, že sa naň určite sťažovať nemôžeme. Počítač bude teda celkovo prerobený a môžeme ho považovať za ďalšiu veľkú generačnú obmenu.

To, kedy sa jej dočkáme zatiaľ nevieme, no predpokladáme, že to bude niekedy koncom tohto roka, minimálne tak naznačujú analytici. Jedna „veľmi dôležitá“ informácia na záver, novinka by mala ponúknuť rovnaké farby ako iPhone a zrejme zmizne svietiace logo. Toho bude naozaj škoda 🙁

MacBook - svetapple.sk
MacBook – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.