Spoločnosť iFixit nám vždy po začiatku predaja najnovších Jablkových zariadení prinesie podrobný rozbor toho, čo sa v nich po novom nachádza a akú náročnosť má na opravu alebo výmenu dielov jednotlivý produkt. Pod ruky sa chlapcom už dostal aj iMac s Retina displejom a dnes prichádzajú prvé informácie a poznatky o zmenách v tomto zariadení! 

5 z 10

Jablkové produkty môžu mnohí vidieť ako neotvoriteľné krabice, pre ktoré platí, že keď sa raz pokazia, už nie je možnosť na ich opravu. Možno to vyznie smiešne, no títo ľudia majú  sčasti pravdu. Apple totižto dbá viac na to, aby jeho produkty čo najlepšie vyzerali a nie na to, aby mali používatelia alebo opravári jednoduchý prístup do ich HW. Pekným príkladom je aj nový iMac s Retina displejom, ktorý dostal z desiatich bodov „len“ 5, čo znamená, že ide o stredne ťažko opraviteľný produkt!

0x600 (1)

Nič nové

Zaujímavé je, že na iMacu podľa všetkých informácií nie je absolútne nič nové. Teda samozrejme okrem obmeneného HW a nového 5K Retina displeja. Dizajn aj rozmery zostávajú stále rovnaké. Podla vyjadrení iFixitu môžte stále relatívne jednoducho vymeniť pamäť RAM. Čo sa vám však už bude horšie vymieňať je pevný disk, ku ktorému sa dá dostať len cez 27″ Retina displej. Ten je však o kovové šasi pripevnený pomocou sústavy niekoľkých magnetov a obojstrannej lepiacej pásky čo znamená, že ju budete musieť po výmene nahradiť novou.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.