Spoločnosť Apple je okrem iného preslávená aj tým, že si na svojich produktoch dáva nenormálne záležať a tak okrem iného obsahujú aj funkcie, ktoré konkurencia poväčšine nemá, poprípade Apple o nich vôbec nehovorí aj napriek tomu, že sú vo veľkej miere dôležité. Dnes môžeme v tomto smere hovoriť napríklad o podpore 10-bitových farieb pre iMac 27″ a 21,5″ s retina displejom. 

10 bitové farby

Pokiaľ niekto dennodenne pracuje s videom či fotografiou, určite potrebuje aj to, aby bolo podanie farieb na displeji jeho počítača čo najvernejšie. Čo sa týka iMacu s retina displejom, tak tu ide o naozaj skvelé zariadenie na tento účel, nakoľko má obrovské rozlíšenie a ako sa len dnes zistilo, prináša aj podporu zobrazenia 10-bitových farieb, vďaka čomu bude mať človek pri práci s ním dojem takmer dokonalého zobrazenia farebnosti, na niektorých video záberoch či fotografiách.

- Reklama -

Funkcia pre iMac však neprichádza len výhradne pre najnovšie modely ale vďaka tomu, že ide viacmenej o súčasť OS X El Capitan, nájdeme ju aj v minuloročných modeloch, ktoré prešli počas tohto roka upgradom. A rozdiel? Nové počítače disponujú P3 displejom, ktorý sa vyznačuje podstatne kvalitnejším a hodnovernejším podaním farieb. Kým bude teda možné na starších modeloch užívať si 8 bitové farby, na novších modeloch príde takmer dokonalé zobrazenie každej farby aj vďaka lepšiemu displeju. Novinku bude zatiaľ možné používať len v aplikáciach Preview a Photos. Časom sa ale pravdepodobne rozšíri aj inde. Dobrá práca Apple!

Zdroj: Cult of Mac

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.