Spoločnosť Apple ešte v okróbri predstavila nový Mac mini, ktorý bol vlastne len akousi aktualizovanou verziou toho, čo Apple predstavilo v roku 2012. V takmer rovnakom tele sa dokonca nenachádzali ani nijaký nový „extra“ hardware a tak Mac mini medzi používateľmi nevzbudil príliš veľkú pozornosť. Dokonca Apple okresalo aj konfiguráciu a tak zmizla 2TB verzia. Po čase sa však vracia späť!

Mac mini 2TB

Apple ponúkalo Mac mini v klasických verziách hneď potom ako ho aktualizovalo. Jediným problémom alebo lepšie povedané zlou správou pre mnohých používateľov bol fakt, že Apple úplne zanevrelo na 2TB úložisko a tak museli siahnuť po menšej „len“ 1TB variante. Každopádne, Apple si uvedomilo, že je záujem aj o najvyššie úložisko a prednedávnom ho do svojej ponuky potichúčky navrátilo. Priplatíte si zaň klasických približne 100$/€, no dostupný bude len v prípade, že si zakúpite najdrahší model, ktorý skrýva Intel Core i5 taktovaný na 2.8Ghz, 8GB RAM no a potom 1TB Fusion Drive (SSD). K tejto konfigurácií je ešte možné dokúpiť Intel Core i7 či 16GB pamäť RAM. Keď si to teda dáme celé dokopy, zistíme, že Apple vyskladalo pomerne slušnú mašinu, no nie? 🙂

Prečítajte si tiež  Návod: Šetrenie dát na vašom iPhone jedným nastavením.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.