Vyzerá to tak, že v Cupertine majú dôvod na radosť. Aj keď začiatok roka 2020 nedopadol práve ideálne, počas druhého štvrťroka sa všetko dostáva do starých dobrých koľají. Dokonca môžeme povedať, že predaje Macu sú na tom lepšie, ako v rovnakom období počas 2019. Medziročný nárast sa pohybuje na úrovni 5,1%.

Macu narástli predaje o viac ako 5%

Zdá sa, že používatelia opäť investujú do počítačov. S nástupom svetovej zdravotnej krízy kvôli COVID-19, poklesli predaje Macu o cca 6-20%. Bavíme sa o období Q1 2020 (január-marec), počas ktorého malo Apple problémy aj s produkciou. Zákazníci sa k zariadeniam nevedeli dostať, pretože výrobcovia v Číne jednoducho nepracovali.

Zlé informácie však počas Q2 2020 (apríl-jún) konečne vystriedali pozitívne správy. Podľa analytickej spoločnosti Gartner, ktorá sa špecializuje na globálny trh s počítačmi sa predaj Macu zvýšil o 5,1%. To iste sa týka aj všetkých ostatných výrobcov. Celkovo tento segment narástol o 2,8% a všetkých 6 značiek, ktoré vedú v predajoch zvýšili svoje dodávky (s výnimkou Dell). Cupertinský gigant je momentálne 4 najväčší výrobca počítačov na svete s malým nárastom podielu na trhu.

Narástli len veľké spoločnosti

Zaujímavé je, že distribúcia počítačov sa počas Q2 2020 zvýšila len pri najväčších výrobcoch. Jedná sa o firmy Lenovo, HP, Acer, Apple, Asus a podobne. Výnimku v tomto prípade tvorí Dell, ktorý klesol. Medziročný rozdiel je však iba -0,3%, takže sa jedná o zanedbateľné číslo. Uvidíme, ako to bude pokračovať ďalej. Ľudia zrejme v dôsledku pandémie aktualizovali hardvér, aby mohli pracovať z domu.

- Reklama -
Mac prekvapil. Počas Q2 2020 narástli jeho predaje až o 5%!
Mac prekvapil. Počas Q2 2020 narástli jeho predaje až o 5%!

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here