Máme radi, keď sa niekto hecne. Hecol sa tak aj istý YouTuber, ktorý sa rozhodol otestovať či bude možné pomocou prednej časti nového superpočítača od Apple nastrúhať syr. Výsledok asi nikoho neprekvapí. Nie Mac Pro a strúhanie syra k sebe nepasuje.

Mac Pro a strúhanie syra

Potom ako Apple predstavilo super počítač za neuveriteľnú sumu, veľa ľudí sa chytilo na úplne nepodstatný detail. Mac Pro a strúhanie syra. Ako ich to vôbec napadlo? Môže za to predná mriežka počítača, ktorá pripomína práve strúhadlo na syr. Nie je to po prvý krát. Už pred 16. rokmi, keď vyšiel Power Mac G5 s nadčasovým dizajnom si používatelia robili podobné žarty. Áno, predná mriežka môže toto vzdialene pripomínať. Jej účel je ale celkom iný.

Vzhľadom na výkon superpočítača je pomerne logické, že tento výkon treba nejako chladiť. Pri procesov vzniká obrovská teplota a pri prehriati sa počítač spomaľuje a taktiež vzniká riziko poškodenia produktu. Presne preto sú tu tieto obrovské otvory. A naozaj fungujú.

Používateľ na YouTube

Istý používateľ obľúbenej video knižnice sa zrejme nenudil a po tom ako videl fotografie, ktoré si robili srandu z Apple, rozhoodol sa vyskúšať či je nový Mac Pro skutočne ideálnym nástrojom do kuchyne. V 3D programe si pracne vyrobil štruktúru, ktorá je totožná s tou, ktorú uvidíme na počítači a následne ju dal vyfrézovať. Vznikol diel, ktorý je okrem farby na nerozoznanie od originálu.

Následný test ukázal ako je to v skutočnosti s tým syrom a výsledok asi nikoho neprekvapí. Ten si už ale pozrite sami na videu… Každopádne ten, kto si bude môcť zakúpiť nový Mac Pro určite nebude sklamaný z jeho dizajnu. Je nádherný a nadčasový. To, že niekomu niečo pripomína je jedna vec. Vyhovieť sa ale všetkým určite vždy nedá. Strúhadlo na syr je dobrý vtip ale tam to začína a končí. V skutočnosti sa jedná o nevídaný produkt, ktorý v najvyššej konfigurácií bude ťažko hľadať konkurenciu. Apple spravilo aj po dizajnovej stránke dobrú prácu. Netreba sa mu za to smiať.

Mac Pro a strúhanie syra. Fungovalo by to? - svetapple.sk
Mac Pro a strúhanie syra. Fungovalo by to? – svetapple.sk

zdroj:TheVerge

ZDROJThe Verge
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here