Spoločnosť Apple je naozaj nadčasová a už sme sa s tým mohli stretnúť pri niekoľkých produktoch, akými boli napríklad iPhone či iPad, na ktoré mnohí používatelia zo začiatku nadávali, no dnes si ich nevedia vynachváliť. Trhu jednoducho chvíľu trvá, kým niečo nové príjme. Prečítajte si, prečo je USB type c naša budúcnosť!

Apple udáva trend

Či sa nám to páči alebo nie, spoločnosť Apple udáva trend a to nielen v zmysle dizajnu počítačov ale aj ich použiteľnosti. Pokiaľ sa vrátime trošku do histórie, konkrétne do roku 1998, zistíme, že Apple zožalo veľkú kritiku za to, že jeho vtedy nový, iMac G3 neponúkal disketovú mechaniku. Išlo už o pomerne zastaralú technológiu a aj keď sa to v tej dobe nemuselo  zdať, Steve Jobs videl, že musí vzniknúť niečo nové a tak sa aj stalo. Časom disketové mechaniky zanikli úplne!

- Reklama -
iMac G3 - svetapple.sk
iMac G3 – svetapple.sk

Pokračujeme rokom 2008, kedy Steve Jobs vytiahol z obálky MacBook Air. Áno prešlo už 7 rokov odo dňa, kedy sme videli notebook, ktorý nemá CD/DVD mechaniku. Zo začiatku opäť veľká kritika, no priznajte sa, kedy ste naposledy pozerali film cez CD/DVD?

Začal teda veľký trend prenosných flash úložísk a teda USB kľúčov. Pokiaľ si postupne všímate, trh sa opäť mení a USB sa používajú omnoho menej ako pred pár rokmi. Počítače postupne začínajú fungovať na sieti a to je jednoducho budúcnosť. Treba sa pripraviť na to, že USB porty a aj všetky ostatné vstupy jednoducho zmiznú a nahradí ich jeden rovnaký alebo minimálne podobný tomu, ktorý môžme nájsť aj v novom MacBooku!

MacBook Air - svetapple.sk
MacBook Air – svetapple.sk

Samozrejme, Apple tento trend len predstavilo a tak bude ešte pár rokov trvať, kým si naň všetci zvykneme. Každopádne, keď vznikne niečo nové, budeme aj o USB type-c písať ako o veľkom pokroku. Alebo nie?

MacBook - svetapple.sk
MacBook – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.