Spoločnosť Apple nás na včerajšej konferencii WWDC 2023 veľmi príjemne potešila, keď spomenula, že oficiálne znižuje základnú cenu za 13″ MacBook Air M2, ktorá bola pôvodne stanovená na poriadne vysokej úrovni. Počítač môžete po tejto „zľave“ získať o stovky eur lacnejšie. Jeho nákup sa konečne oplatí.

MacBook Air M2 prišiel na trh presne pred rokom, keď ho Apple predstavilo na WWDC 2022. Zariadenie obdržalo úplne nový, extrémne tenký a ľahký dizajn, vďaka ktorému je veľmi kompaktné a štýlové. Vďaka tomu, že MacBook Air M2 ponúka až o cca 18 % vyšši CPU a o 35 % vyšší GPU výkon oproti staršiemu čipu M1, nezapotí sa ani pri tých najnáročnejších úlohách. Zariadenie nemá ani ventilátor a jeho výdrž batérie dosahuje až 18 hodín na jedno nabitie. Aká je teda nová cena?

V čase uvedenia na trh stál MacBook Air M2 presne 1 499 € za základný model. To je vcelku dosť. Nakoľko ho však doplnila väčšia 15″ verzia, Apple muselo upraviť cenovú politiku. Po kliknutí na tento odkaz preto počítač získate od 1 299 € u autorizovaných predajcov, pričom tu nájdete aj ponuky, kde začína na hranici 1 259 €. Výber nechávame na vás.

Apple stále predáva aj výrazne lacnejší MacBook Air M1

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Apple ešte stále predáva generačne starší MacBook Air s procesorom M1. Jeho výkon je síce o spomínaných 18 % nižší, no v praxi to pri bežných činnostiach nepocítite. Stále sa s ním bez problémov pracuje aj v náročnejších programoch, ako je Adobe Photoshop, Illustrator či After Effects.

MacBook Air 2020 M1 na stole. Položený je tu aj iPhone, káva či myš s reproduktormi
Zdroj: Unsplash / Sebastian Bednarek

Jeho starší dizajn je stále veľmi aktuálny, pretože počítač vyzerá jednoducho dobre a 17 hodinová výdrž batérie je ďaleko za tým, čo ostatní výrobcovia považujú za štandard. Za koľko sa dá MacBook Air M1 teda kúpiť?

Odpoveď je jednoduchá. Spoločnosť Apple ho stále predáva za 1 199 €, čo je v porovnaní s o 100 € drahším nástupcom relatívne neadekvátne. Dobrou správou ale je, že po kliknutí na tento odkaz môžete získať MacBook Air M1 už za 913 €, vďaka čomu ho získate oproti novšiemu modelu o viac ako 300 € lacnejšie.

Minimálne z nášho pohľadu sa to určite oplatí viac. Rozhodnutie ale musíte urobiť vy sami.

Prečítajte si tiež  Xiaomi Smart Band 7 Pro je teraz extrémne lacný: Má množstvo funkcií a môže byť alternatívou za Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -