Dlho mi trvalo, kým som prišiel na chuť Macu. Áno je to síce Apple a je povestné, že ide o to najlepšie, čo môže spoločnosť ponúknuť avšak nikdy som si nebol úplne istý, či je to to, čo chcem ja. Potreboval som totiž počítač, kde budem môcť robiť viacej vecí ako na OS X ale nakoniec som Apple podľahol a dostal sa k novému MacBooku 13″ s Retinou. Zistil som, čo si jeho tvorcovia označili ako najdôležitejšie.

Displej

Ešte by si mohol povedať, že som zabudol napísať dizajn ale nie, nezabudol. Dizajn berieme už ako samozrejmosť a o jeho špičke sa nedá pochybovať. Poďme sa však pozrieť na niečo, o čom si ľudia nemusia byť takí istí. Začal by som určite displejom, ktorý je v prípade môjho zariadenia v Retina rozlíšení, ktoré nesie označenie 2K.

- Reklama -

Osobne si myslím, že ide o jeden z najkrajších displejov na aké som sa kedy pozeral. Jeho zobrazenie je totiž neskutočné a pokiaľ sa naň pozriem z uhlu, zobrazenie je plne dôveryhodné a displej nemení farby. Ak by som teda mal ohodnotiť displej, určite dostane 10 bodov z 10. Na 13″ obrazovku je jednoducho špica! A sledovanie 2K videí či fotografií je fakt zážitok

Displej MacBooku je naozaj skvelý! - svetapple.sk
Displej MacBooku je naozaj skvelý! – svetapple.sk

TrackPad

Poviem pravdu, chvíľu mi trvalo, kým som si zvykol na nové ovládanie a niekoľko nových gest avšak aj keď som si to zo začiatku neuvedomil, dnes už viem, že TrackPad je azda najdôležitejšia súčasť Macu. Minimálne taký špičkový aký mám ja, keďže má úžasný Force Touch. Všetko čo na ňom robíš doslova miluješ, pretože nemáš pocit, že ovládaš PC ako doteraz ale skôr displej iPhonu či iPadu, čo je neuveriteľné plus!

Force Touch Trackpad, je skvelá vec! - svetapple.sk
Force Touch Trackpad, je skvelá vec! – svetapple.sk

Zvuk

Vystriedal som už naozaj veľa počítačov a patrím medzi tých, ktorí si potrpia na kvalite hudby. Avšak, ako som si zvykol z Win PC, tu bol na hudbu kladený poväčšine nízky dôraz (česť výnimkám) a akonáhle som si zakúpil Mac, ani som neočakával, že budem prekvapený. Avšak bol som, a nie len prekvapený ale doslova zaskočený. Reproduktory totiž dokážu hrať neuveriteĺne dobre, kvalitne a najmä nahlas! Navyše, pokiaľ máš Mac položený na stole alebo niečom inom, čo má tvrdý povrch, zážitok sa ešte o čosi zintenzívni.

Je to jednoducho super, že chlapci mysleli aj na niečo také ako je hudba a najmä na to, že ju ľudia budú počúvať naozaj vo veľkom. Takisto mi je jasné, prečo Mac používjú všetci tí producenti či umelci, ktorí s hudbou pracujú. Áno poväčšine je to len kvôli programom, avšak niekedy, keď si chcú niečo vypočuť tak jednoducho potrebujú kvalitný zvuk a pokiaľ nie sú reproduktory po ruke aj tak ho dostanú.

Reprodukory sa postarajú o vynikajúci akustický zážitok! - svetapple.sk
Reprodukory sa postarajú o vynikajúci akustický zážitok! – svetapple.sk

To bolo na dnes z mojich doterajších poznatkov všetko. Určite však nekončím, pretože ma doslova baví objavovať nové zákutia môjho MacBooku!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.