Spoločnosť Apple vyrazila dych mnohým svojim fanúšikom a zákazníkom, keď počas posledného eventu demonštrovala schopnosti nových procesorov M1 Pro a M1 Max, nachádzajúcich sa v MacBooku Pro 14″ a MacBooku Pro 16″.

Oba počítače navyše prešli zásadnou zmenou dizajnu, pričom odteraz pôsobia mohutnejším dojmom, ponúkajú oveľa kvalitnejší 120 Hz ProMotion mini LED displej a taktiež ku ním konečne pripojíte viacero káblov vďaka rozšírenému počtu konektorov.

Dalo by sa v podstate povedať, že Apple upustilo od „extrémne tenkého“ dizajnového štýlu, ktorý pestovalo od roku 2016 (prvý MacBook Pro s Touch Barom) a zameralo sa skôr na praktickú stránku veci, pripomínajúcu staršie počítače Mac z rokov 2012 až 2015.

Mnohí profesionálni používatelia zostali po prezentácii uchvátení a okamžite začali zisťovať, koľko budú tieto mašiny vlastne stáť. Aby sme vám to uľahčili, základný MacBook Pro 14″ vás vyjde na 2 249 € a drahší a väčší MacBook Pro 16″ na 2 749 €.

Predobjednávky už dnes, dodanie na budúci týždeň

Predobjednávky spustila spoločnosť Apple už počas dnešného večera, takže potrvá len niekoľko hodín, kým si toto zariadenie budete môcť nakonfigurovať aj u svojho miestneho resellera. Kedy vám však dorazí domov?

Odpoveď je jednoduchá. Či už si vyberiete MacBook Pro 14″/16″ alebo aj AirPods 3. generácie, všetky novinky dnešného večera dorazia ku prvým šťastlivcom v utorok 26. októbra.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste si tento nový super-výkonný počítač objednali a ak áno, akú ste zvolili konfiguráciu?

Prečítajte si tiež  Apple vylepšil 12" MacBook
Môže ťa zaujímať
- Reklama -