MacBook Pro 16″ je téma číslo jedna. Ešte stále o ňom evidentne nevieme všetko a nové informácie vyplávajú na povrch každú chvíľu. Dnes sa pozrieme na nový senzor, ktorý sme doposiaľ pri MacBooku nikdy nevideli.

MacBook Pro 16″ má špeciálny senzor. Bude vedieť v akom uhle je obrazovka.

Redakcia svetoznámeho magazínu Macrumors odhalila zaujímavé informácie o novej technológii, ktorá sa objavila v tomto počítači. Jedná sa o nový senzor. Ten sleduje to v akom uhle sa nachádza obrazovka zariadenia.

- Reklama -

MacBook vie samozrejme už aj dnes identifikovať, či je otvorený alebo zatvorený. Všetko to však prebieha vrámci omnoho jednoduchšej technológie. Nový systém je podľa informácii oveľa prepracovanejší a presnejší. Na druhú stranu ale musíme povedať aj to, že je zložitejší.

Redakcia Macrumors sa k tejto technológii dostala v podstate len náhodou. Získala interné servisné dokumenty Applu, ktoré ukazujú technikom, ako je potrebné postupovať v prípade opravy zariadenia. Konkrétne sa tu spomína po výmene displeja jeho kalibrácia a tiež kalibrácia „snímača uhla veka“. Dá sa povedať, že sa teda tento proces značne skomplikuje.

MacBook Pro 16 má špeciálny senzor, ktorý bude presne vedieť v akom uhle je displej.
Senzor sa nachádza v ľavej časti displeja – svetapple.sk

Potvrdenie tohto zistenia na rozobratom zariadení od iFixit.

No a na základe tejto vety poprosila redakcia Macrumors profesionálov zo spoločnosti iFixit aby sa na tento prvok pozreli odbornejším okom. Tí už počas minulého týždňa stihli rozobrať MacBook Pro 16″ a tak s tým nemali problém.

iFixit samozrejme začal okamžite konať a technici spoločnosti sa ihneď zamerali sa na nový senzor podrobnejšie. Nachádza sa v ľavej časti zavesenia displeja. V samotnom závese je tiež zabudovaný magnet so šípkou označujúcou polaritu. To ako tento prvok vyzerá si môžete pozrieť aj na fotkách.

MacBook Pro 16 má špeciálny senzor, ktorý bude presne vedieť v akom uhle je displej.
Je veľmi prepracovaný – svetapple.sk

Možno nová, zatiaľ nepredstavená funkcia vrámci macOS

Zatiaľ sa presne nevie, prečo sa Apple rozhodlo ísť touto cestou. Predpokladá sa ale, že môže ísť o novú technológiou vrámci operačného systému macOS, ktorá ešte nebola predstavená.

Podľa všetkého je nový senzor omnoho schopnejší ako ten starý. Počas používania nového MacBooku Pro 16″ sa to ale nijakým spôsobom neprejavuje. Kto teda vie, prečo ho sem Apple zakomponovalo.

Ak je snímač súčasťou niečoho, čo ešte nevyšlo na svetlo sveta, uvidíme to v najbližších mesiacoch. Možno sa MacBook naučí odporúčať správny sklon obrazovky svojmu používateľovi. Nechajme sa prekvapiť.

MacBook Pro 16 má špeciálny senzor – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.